Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

TVN chce ruszyć z własną tele-szkołą

Grupa TVN ma zamiar zrobić konkurencję TVP i wystartować z własnym blokiem edukacyjnym. Od początku pojawiły się kontrowersje. Jak informuje TVP Info projekt TVNu ma nosić nazwę Korki.tv. Będzie emitowany na antenie kanału telewizyjnego Metro.

W wypadku programów emitowanych przez TVP kontrowersje budził dobór prowadzących. Dla wielu nauczycieli tele-lekcje były bowiem pierwszym w życiu kontaktem z telewizyjnymi kamerami i często zjadała ich trema. W wypadku TVNowskiego odpowiednika problem leży gdzie indziej. Według dziennikarzy TVP Info pedagodzy, którzy poprowadzą te lekcje, w swoich mediach społecznościowych promowali aborcję, LGBT oraz antyrządowe protesty.

Na rozsyłanej do potencjalnych sponsorów ofercie TVN powołał się ponadto na patronat Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak poinformował szef KPRM Michał Dworczyk stacja nigdy takiego patronatu ani zgody na wykorzystanie logotypu nie otrzymała. Co więcej nikt w urzędzie nie wiedział nic o osobach, które będą tworzyć ten projekt. Po wystosowaniu do Grupy TVN pisma KPRM otrzymała przeprosiny i zapewnienie, że ich logo zniknie z materiałów promocyjnych.

za:www.stefczyk.info

***

Resortowe dzieci. Media

Książka o takim tytule, której autorami oprócz mojej skromnej osoby są dr Jerzy Targalski oraz Maciej Marosz, ukazała się blisko siedem lat temu. Mimo upływu czasu nic a nic nie straciła na aktualności – w niektórych mediach nadal główną rolę odgrywają opisani przez nas potomkowie funkcjonariuszy komunistycznej bezpieki, którzy ideowo identyfikują się ze swoimi przodkami.

TVN – stacja, którą założyli ludzie figurujący w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej jako zarejestrowani TW (Jan Wejchert, TW Konarski, i Mariusz Walter, TW Mewa) – nadal dobiera treści tak, jakby była przybudówką opozycji, a nie samodzielnym medium opiniotwórczym. Także na portalach roi się od resortowych dzieci – wystarczy przytoczyć postać Jerzego Owsiaka, którego ojciec był funkcjonariuszem MO, a tuż po wojnie zwalczał „wrogie elementy”. Sam Jerzy Owsiak otarł się o wojskową bezpiekę – on i jego żona „Dzidzia” pracowali w spółce de facto założonej i nadzorowanej przez Zarząd II Sztabu Generalnego. Owsiak jest częstym gościem telewizji TVN – można powiedzieć: „swój do swego i po swoje”. Nie ma się więc czemu dziwić, że w takiej konfiguracji osobowej TVN tak zajadle atakuje prawicę i konserwatywne środowiska.

Dorota Kania

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.