Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

OMZRiK do Gadowskiego: Będziesz siedział

Na dziennikarza Witolda Gadowskiego spadła krytyka ze strony Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych za słowa o Strajku kobiet.

 W swoim ostatnim programie "Komentarz tygodnia" opublikowanym na platformie YouTube Gadowski odniósł się do Strajku kobiet. Sejm zajmował się wtedy obywatelskim projektem ustawy zaostrzającym prawo do aborcji.

– Jaki to strajk kobiet?! Strajk babonów przebrzydłych! Megier! Megierom się zachciało rządzić na świecie! One brzydną z natury, bo nie chcą się przypodobać mężczyznom! Świat rządzony przez kobiety to jest coś strasznego! – mówił Gadowski.

Fragment jego wypowiedzi znalazł się na profilu OMZRiK na Facebooku. "Gadowski przyznaje sobie prawo do publicznych najbardziej wulgarnych i obraźliwych wypowiedzi. Ale publicznie wypowiadające się kobiety wyzywa, nazywa wariatkami i odbiera im prawo do własnego zdania. Czy przychodzi mu do głowy odbierać prawo głosu mężczyźnie? Np. sobie samemu. To jest właśnie przejaw seksizmu - dyskryminacji ze względu na płeć" – napisano w komentarzu.

We wtorek Gadowski zapowiedział na Twitterze swój kolejny program. "Babony....jutro znów nagrywam «Komentarz tygodnia».:)" – napisał dziennikarz. "Będziesz siedział" – odpowiedziało OMZRiK.

za:dorzeczy.pl

***

Każdy będzie siedział. Albo leżał. Albo smażył się. Wiadomo gdzie. Oby nie z tymi od piekielnych wzmożeń.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.