Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pierwsza dama dziękuje dominikankom z Bochni

Agata Kornhauser-Duda złożyła podziękowania siostrom dominikankom, które wsparły swoją pracą Dom Pomocy Społecznej w Bochni. W ośrodku tym, z powodu zakażeń koronawirusem, personel musiał opuścić swoje stanowiska pracy.

Starosta bocheński poprosił w Wielki Piątek siostry dominikanki o pomoc w opiece

nad pensjonariuszami w bocheńskim Domu Pomocy Społecznej. Większość ze stałych pracowników zakaziła się koronawirusem lub musiała udać się na kwarantannę. Zakonnice od razu odpowiedziały na wezwanie i wysłały do pracy w DPS-e siostry z kilku miejscowości w Polsce.

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda w formie wideokonferencji spotkała się z dominikankami, którym podziękowała za „za natychmiastową i odważną decyzję” o zapewnieniu podopiecznym całodobowej opieki.

-„Dziękuję za tę niezwykłą posługę i bohaterską postawę” – powiedziała pierwsza dama.

Dominikanki zapewniły, że zarówno wszyscy pracownicy przebywający w placówce jak i podopieczni czują się dobrze. Przekazane 19 kwietnia negatywne wyniki testów personelu pokazały, że zastosowane środki ostrożności są skuteczne.

za:www.fronda.pl

***

Siostry, które spadły z nieba w skafandrach medycznych

Dramatyczne doniesienia płynęły w ostatnich dniach z DPS-ów z różnych zakątków naszego kraju. Ekstremalnie trudna sytuacja dotknęła ośrodek w Bochni, w którym zarażeni byli pensjonariusze przewlekle chorzy psychicznie, ale też osoby z personelu.

Kiedy zabrakło rąk do pracy, z pomocą ruszyły siostry ze zgromadzenia sióstr dominikanek. Niemal „spadły one z nieba” staroście bocheńskiemu, który płacząc do słuchawki, prosił o pomoc. Jak ciężką, też fizycznie, pracę wykonują, opowiadał jeden z ratowników medycznych. Osiem godzin w specjalnych skafandrach, z zasłoniętymi ustami, narażone na agresję, bo osoby chore psychicznie są nieprzewidywalne, to gigantyczny wysiłek. Wtedy pomyślałem o hektolitrach pomyj wylewanych na osoby duchowne, o antyklerykalnych nagonkach, o pogardzie sączonej przez zwykłych ludzi i niektóre media. Liberalne „autorytety” wciąż snują opowieści o Kościele, który oblał egzamin w czasie epidemii. Postawa sióstr jest nie tylko najlepszą odpowiedzią na podobne głosy, ale jednym z piękniejszych świadectw prawdziwej wiary.

Leszek Galarowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.