Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Instytut Ordo Iuris wygrał pierwszą bitwę w wojnie o swoje dobre imię

Inicjatorka i jedna z głównych twarzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart otrzymała nakaz „zaprzestania rozpowszechniania informacji o tym, że Instytut Ordo Iuris jest opłacanymi przez Kreml fundamentalistami”. Decyzję w tej sprawie podjął Sąd Okręgowy w Warszawie.

Lempart poinformowała w mediach społecznościowych o otrzymaniu pisemnego postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie odnośnie sprawy o ochronę dóbr osobistych, jaką wytoczył przeciwko niej Instytut Ordo Iuris.

Z treści opublikowanego przez feministkę dokumentu wynika, że sąd na obecnym etapie postępowania przyznał rację Instytutowi Ordo Iuris i postanowił „udzielić powodowi zabezpieczenia na czas postępowania, jednakże nie dłuższy niż rok, poprzez nakazanie pozwanej zaprzestania rozpowszechniania informacji o tym, że Fundacja Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest opłacanymi przez Kreml fundamentalistami”.

„Listonosze już dzwonią do moich drzwi jak policja, tym charakterystycznym dzwonkiem - nieznoszącym sprzeciwu i niedającym czasu na zastanowienie. Kolejny pozew od #OrdoIuris, od razu z zabezpieczeniem. Przeczytajcie, czego dotyczy, bo mnie przecież nie wolno tego napisać”, poinformowała Lempart na Twitterze.

za: www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.