Instytut Ordo Iuris wygrał pierwszą bitwę w wojnie o swoje dobre imię

Inicjatorka i jedna z głównych twarzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart otrzymała nakaz „zaprzestania rozpowszechniania informacji o tym, że Instytut Ordo Iuris jest opłacanymi przez Kreml fundamentalistami”. Decyzję w tej sprawie podjął Sąd Okręgowy w Warszawie.

Lempart poinformowała w mediach społecznościowych o otrzymaniu pisemnego postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie odnośnie sprawy o ochronę dóbr osobistych, jaką wytoczył przeciwko niej Instytut Ordo Iuris.

Z treści opublikowanego przez feministkę dokumentu wynika, że sąd na obecnym etapie postępowania przyznał rację Instytutowi Ordo Iuris i postanowił „udzielić powodowi zabezpieczenia na czas postępowania, jednakże nie dłuższy niż rok, poprzez nakazanie pozwanej zaprzestania rozpowszechniania informacji o tym, że Fundacja Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest opłacanymi przez Kreml fundamentalistami”.

„Listonosze już dzwonią do moich drzwi jak policja, tym charakterystycznym dzwonkiem - nieznoszącym sprzeciwu i niedającym czasu na zastanowienie. Kolejny pozew od #OrdoIuris, od razu z zabezpieczeniem. Przeczytajcie, czego dotyczy, bo mnie przecież nie wolno tego napisać”, poinformowała Lempart na Twitterze.

za: www.pch24.pl