Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ryszard Czarnecki-Bruksela, Ankara, Lech Kaczyński

W Parlamencie Europejskim w Brukseli powołaliśmy pierwszą w historii grupę przyjaźni UE–Turcja. W jej skład weszli przedstawiciele największych frakcji: chadeków z EPL, socjalistów, liberałów i naszej, konserwatystów. Miałem zaszczyt zostać jej przewodniczącym. Ale nie to jest najważniejsze.

Istotniejszy był fakt, że nie tylko ja jako Polak, ale także cudzoziemiec, były prezydent Rumunii Traian Băsescu w swoim wystąpieniu podnieśliśmy rolę śp. prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, z którym, co podkreślił Traian Băsescu – współpracował w zbliżeniu krajów europejskich, zwłaszcza naszego regionu, z członkiem NATO Turcją.

Băsescu mówił też o tworzeniu trójkąta w ramach paktu północnoatlantyckiego Warszawa–Bukareszt–Ankara. To, co kiedyś głosił śp. prezydent Kaczyński, formalnie zostało zrealizowane za obecnego rządu. Słowa te padły podczas wideo­konferencji z udziałem europarlamentarzystów ze starej Unii (np. z Niemiec) i nowej Unii, ale też kluczowych polityków tureckich ze wszystkich opcji.

Dziś, kiedy trzeba powstrzymać potencjalny napływ uchodźców z Iraku i Syrii przez Turcję do Europy, przypomnienie osoby prezydenta Rzeczypospolitej, śp. profesora Lecha Kaczyńskiego, było szczególnie doniosłe.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.