Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prawo łaski i obrona konieczna

Prezydent Andrzej Duda bardzo niechętnie, jak wynika ze statystyk, stosuje prawo łaski. To jednocześnie dobrze i źle. W takich sytuacjach niewątpliwie kluczowa jest wnikliwa analiza samego czynu oraz okoliczności towarzyszących.

Stowarzyszenie Ordo Iuris od dawna wskazuje, że to szczególne prawo głowy państwa do złagodzenia kary powinno dotyczyć osób, które usłyszały wyroki więzienia, mimo że ich czyn był de facto obroną konieczną. Jednym z takich przypadków jest sprawa Tomasza Greczkowicza. Ten mieszkaniec Bytomia odepchnął pijanego, agresywnego napastnika, który uderzył się w głowę, a następnie zmarł w szpitalu. Wniosek w tej sprawie (z pozytywną opinią prawną Ordo Iuris) od miesięcy leży na biurku prezydenta Dudy.

Piotr Nisztor

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.