Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polska i Węgry będą pomagać ofiarom prześladowań religijnych

Podczas dwudniowej wizyty na Węgrzech podpisano memorandum, które zakłada współpracę obu krajów w celu promocji odbudowy i pojednania państw, gdzie dochodzi do kryzysów humanitarnych i prześladowań religijnych.

Dwudniowa wizyta na Węgrzech odbyła się na zaproszenie sekretarza stanu Węgier Tristana Azbeja, ministra do spraw pomocy prześladowanym chrześcijanom i programu Hungary Helps. Podczas rozmów, w których uczestniczył wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, podkreślono wagę międzynarodowej współpracy w zakresie obrony wolności religijnej oraz pomocy prześladowanym chrześcijanom i wyznawcom innych religii.

– Mam nadzieję, że podpisane memorandum umożliwi niesienie bezpośredniej pomocy prześladowanym grupom religijnym, zwłaszcza chrześcijanom, ale także ludziom wszystkich innych wyznań – powiedział wiceminister Jabłoński.

– Będziemy ich wspierać oraz działać na rzecz podniesienia międzynarodowej świadomości na temat rosnącej skali naruszeń jednego z podstawowych praw człowieka: prawa do wolności wyznania i głoszenia swoich przekonań – dodał polski polityk.

Najważniejszym punktem obrad było zawarcie Porozumienia o współdziałaniu w celu promocji stabilności, odbudowy i pojednania przez współpracę humanitarną i rozwojową w odpowiedzi na kryzysy humanitarne i prześladowanie mniejszości religijnych na całym świecie.

Podczas wizyty w Budapeszcie wiceminister Jabłoński odbył spotkanie m.in. z Zsoltem Némethem, przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych węgierskiego Zgromadzenia Narodowego, a także spotkał się z węgierską Polonią

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.