Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejna profanacja kościoła. W Polsce mamy eskalację nienawiści wobec katolików

Coraz bardziej przybiera na sile, również w Polsce, nienawiść do Kościoła katolickiego, katolików i wszystkiego, co jest z katolicyzmem związane. Wczoraj miała miejsce kolejna dewastacja świątyni. Tym razem wandal zaatakował kościół Księży Salezjanów w Przemyślu, i to w czasie trwania nabożeństwa.

O sprawie poinformował na Facebooku jeden z internautów, Dariusz Lasek. Jak relacjonuje zdarzenie, w czasie trwania adoracji Najświętszego Sakramentu do kościoła Księży Salezjanów w Przemyślu wtargnął młody mężczyzna i zdewastował zabytkową figurę anioła.

To kolejny akt wandalizmu wymierzony przeciwko katolikom w Polsce. W ub. roku oficjalnie odnotowano w naszym kraju 64 przypadki naruszenia wolności sumienia i wyznania wśród chrześcijan. Dane z pierwszego półrocza tego roku wskazują, że w 2020 liczba ta będzie znacznie wyższa.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.