Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sąd oddalił kuriozalne żądania dot. Muzeum II Wojny Światowej

Wystawa stała w Muzeum II Wojny Światowej pozostanie w obecnym kształcie – orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku. – Wyrok daje nadzieję, że własność publiczna nie może być prywatyzowana przez grupę kolegów – powiedział dyrektor muzeum, dr Karol Nawrocki.

Była dyrekcja placówki domagała się usunięcia z wystawy nowych treści i eksponatów. Jej członkowie powoływali się na złamanie mających im przysługiwać praw autorskich do całej ekspozycji.

– Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie, która dotyczyła kuriozalnych w naszym uznaniu żądań, usunięcia z wystawy głównej polskich bohaterów i polskiej historii w czasie II wojny światowej – poinformował w czwartek na konferencji prasowej dyrektor gdańskiego muzeum dr Karol Nawrocki.

Wyraził zadowolenie z sądowego rozstrzygnięcia sprawy, tłumacząc, że aż 26 z 28 żądań powodów zostało oddalonych. – Z 17 zmian na ekspozycji głównej, które były przedmiotem tego postępowania, 16 zostało oddalonych – dodał.

Nawrocki stwierdził, że "udało się obronić polskich bohaterów, rotmistrza Witolda Pileckiego, św. Maksymiliana Kolbę, Irenę Sendlerową czy rodzinę Ulmów, zagrożonych usunięciem z największej muzealnej inwestycji w historii Polski".

Sprawę skomentował publicysta "Do Rzeczy" Piotr Semka. "Sąd oddalił 16 z 17 zadań zmian ekspozycji dawnego kierownictwa Muzeum II WŚ. «Ważne zwycięstwo prawdy! Zostają Kolbe, Pilecki, Ulmowie». Gratulacje dla dyr. Karola Nawrockiego" – napisał na Twitterze dziennikarz.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.