Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Koronasceptycy na przekór faktom

W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej obserwujemy narastające zjawisko podważania istnienia koronawirusa, bagatelizowania go, negowania sensowności obostrzeń. Paradoks polega na tym, że jesień przyniosła gwałtowny wzrost infekcji, przypadków zachorowań i większą liczbę zgonów każdego dnia, co zamiast

wzmożyć zdrowotną ostrożność części odpornych na rzeczywistość antycovidowców, zachęciła ich do wyjścia na ulice, by zaprotestować przeciw pandemii oraz w imię fałszywie rozumianej wolności.

„Nie damy się zastraszyć. Jesteśmy wolnym ludźmi” – wykrzykiwała liderka warszawskiej manifestacji. Wolność zakłada odpowiedzialność, dążenie do dobra, absolutyzowana staje się własną karykaturą, która z prawdziwą wolnością nie ma nic wspólnego. Przykre, że w irracjonalnych działaniach koronasceptykom wtórują politycy i celebryci. Przykład dwóch młodych wyznawców teorii spiskowych, którzy walczą o życie we wrocławskim szpitalu z powodu COVID-19, pokazuje, że część niedowiarków uwierzy w chorobę, dopiero gdy znajdzie się w dramatycznym położeniu.

Leszek Galarowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.