Przemysław Czarnek: "Rozpoczynam pracę". Nowy minister wskazuje priorytety w edukacji i nauce

"Absolutnym priorytetem od pierwszych godzin w ministerstwie jest organizacja pracy szkół i uczelni w dobie walki z koronawirusem" - poinformował nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Na Twitterze podziękował on za liczne gratulacje i deklaracje współpracy w związku z odebraną dziś nominacją.

Prezydent Andrzej Duda powołał w dziś rano Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki. Pierwotnie Czarnek miał odebrać nominację, podobnie jak pozostali nowi ministrowie, 5 października, jednak wcześniej tego dnia poinformował, że ma dodatni wynik testu na obecność koronawirusa.

Powołanie ministrów zostało wtedy przesunięte na 6 października, nominacje odebrali wówczas wszyscy nowi członkowie rządu z wyjątkiem Czarnka, który ministrem edukacji i nauki został dziś - po zakończeniu procedury związanej z zakażeniem koronawirusem.

Powołanie na stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek skomentował w mediach społecznościowych, wskazując przy okazji priorytety pracy od pierwszych godzin urzędowania w resorcie.

- Rozpoczynam pracę jako minister edukacji i nauki. Dziękuję za liczne gratulacje i deklaracje współpracy, ale także za przekazywane uwagi i obawy. Absolutnym priorytetem od pierwszych godzin w ministerstwie jest organizacja pracy szkół i uczelni w dobie walki z koronawirusem - napisał na Twitterze.

Przed rekonstrukcją rządu funkcjonowały dwa odrębne ministerstwa: edukacji, którym kierował Dariusz Piontkowski oraz nauki i szkolnictwa wyższego, którym kierował Wojciech Murdzek.

za:niezalezna.pl

***

Szczęść Boże Panie Ministrze! "Takie będą Rzeczpospolite - jakie ich młodzieży chowanie" rzekł nie byle kto, bo sam Kanclerz Jan Zamoyski.
kn