Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

KGP: Ponad 56 policjantów rannych podczas manifestacji zwolenników tzw. aborcji

Ponad 56 policjantów zostało rannych podczas protestów zwolenników zabijania nienarodzonych dzieci w Polsce – podała Komenda Główna Policji. Z informacji wynika, że od 22 października, a więc od ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej, do 30 listopada protesty zabezpieczało łącznie – na zasadzie wielokrotności – blisko 114 tysięcy funkcjonariuszy.  

Rzecznik KGP przekazał, że w tym czasie spośród policjantów, którzy doznali obrażeń, hospitalizacji wymagało dwudziestu czterech. Insp. Mariusz Ciarka mówił też o okolicznościach, w jakich funkcjonariusze doznali obrażeń.

    – Przypomnę chociażby takie momenty, kiedy pod nogi policjantów były rzucone środki pirotechniczne, różnego rodzaju petardy, które  spowodowały uszkodzenia policjanta, który akurat bronił jednego z kościołów w Warszawie. Były też sytuacje, gdzie w policjantów leciały kamienie i inne niebezpieczne przedmioty. Są to sytuacje, które nie mogą się spotkać z żadną akceptacją, zarówno kierownictwo polskiej Policji, jak i każdy odpowiedzialny człowiek musi takie sytuacje tępić – podkreślił insp. Mariusz Ciarka.

Część polityków opozycji zarzuca policjantom, że ich działania wobec osób biorących udział w protestach są brutalne i nieadekwatne. W Sejmie pytany był o to przez posłów wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Polityk powiedział, że działania policji były adekwatne i prawidłowe, a on nie znalazł przypadków przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

za:www.radiomaryja.pl

***
To dosyć charakterystyczne-kiedy nadchodzą Szczególne Dni Pamięci, wzmagają się piekielne wycia i wzmożenia...
Żal tych-biednych w sumie-ludzi.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.