Zdewastowano wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II. Niemiecka policja szuka sprawcy

Wystawa "Jan Paweł II – Papież Dialogu” została przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Plansze z wystawy zostały zniszczone dwa dni temu.
Wystawę otwarto pod koniec grudnia ub. r. i można ją zobaczyć codziennie na ogrodzeniu Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Berlinie. Dwa dni temu część plansz z informacjami o polskim papieżu została jednak zniszczona.

Jak relacjonuje korespondent TVP Cezary Gmyz,do aktu wandalizmu doszło przedwczoraj, pomiędzy godziną 20 a 21. Na nagraniach monitoringu widać jak zamaskowany sprawca maluje po planszach z wystawy.

– Nieznany sprawca wysmarował wystawę czerwoną farbą, zamazując twarz Jana Pawła II, ale zostawiając też swojego rodzaju podpis na tuż obok bramie nuncjatury, gdzie namalował błyskawicę, będącą symbolem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – opisuje Gmyz. – Nie ulega wątpliwości, że są to osoby związane z ta inicjatywą – dodaje dziennikarz.

Korespondent TVP przypomniał także, że kościół ten stał się obiektem profanacji także w ubiegłym roku, kiedy doszło do zakłócenia mszy świętej.

– Wierni polskiej misji, nasi sąsiedzi są zbulwersowani tym, co się stało – mówił ks. Marek Kędzierski, proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie.

– Przez te dwa miesiące, osoby które przechodziły tutaj, ta ulicą, zatrzymywały się przy tych plakatach i miały okazję poznać kim był, kim jest dla nas Jan Paweł II – tłumaczył duchowny w rozmowie z TVP.

za:dorzeczy.pl

***
Szatańskie wzmożenia uber grenzen?!
kn