Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Głos pro-life niewygodny? Na katolickiej uczelni omal nie doszło do odwołania spotkania z Abby Johnson!

Do wyjątkowo bulwersującej sytuacji doszło na Katolickim Uniwersytecie Amerykańskim (Catholic University of America). Kapelan środowiska akademickiego, ojciec Jude DeAngelo OFMConv, wywierał presję na przedstawicieli studenckiej grupy pro-life „Cardinals for Life”, aby odwołali planowane spotkanie z Abby Johnson.

„Organizacja ‘Cardinals for Life’ postanowiła poddać się liberalnej presji i odwołać spotkanie ze mną”, napisała Abby Johnson na Facebooku, podkreślając jednocześnie swoje współczucie dla „biednych studentów, którzy musieli przyjąć krytykę od tych ‘fasadowych katolików’”. Znana działaczka pro-life została dwa lata temu zaproszona do wygłoszenia prelekcji na Katolickim Uniwersytecie Amerykańskim właśnie przez przedstawicieli organizacji „Cardinals for Life”. Jednak kiedy ci ostatni wycofali zaproszenie, do akcji wkroczyła organizacja CUA College Republicans, która podjęła się pełnienia roli gospodarza planowanego spotkania z Abby Johnson, które ostatecznie odbyło się zgodnie z planem.  


Członkowie organizacji „Cardinals for Life” w ostatnim czasie wypowiadali się na temat presji, którą wywierał na nich zarówno wspominany kapelan środowiska akademickiego, jak i przedstawiciele władz kampusu uniwersyteckiego. Ostatecznie doprowadziło to do ustąpienia ze stanowiska pani prezes organizacji „Cardinals for Life”, która opublikowała oświadczenie w tej sprawie na łamach „The Daily Caller”.

„Informuję że rezygnuję ze skutkiem natychmiastowym z funkcji prezesa organizacji „Cardinals for Life” działającej na Katolickim Uniwersytecie Amerykańskim. Powodem tej decyzji jest wywierana na mnie presja ze strony kapelana środowiska uniwersyteckiego (w ramach jego kompetencji jako doradcy), abym wbrew własnemu sumieniu podjęła decyzję o odwołaniu zaplanowanego spotkania z Abby Johnson”, napisała była już w tej chwili liderka „Cardinals for Life” Anna Stephens.

Do całej sprawy odniosła się też sama Abby Johnson, podkreślając, iż podjęta przez kapelana uniwersyteckiego próba, aby ją „uciszyć” stała się niestety normą na wielu katolickich uczelniach.

za:bialykruk.pl

***

"Kapelan"?... Czy p.o. kapelana...?

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.