Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

To już się dzieje! W Lublinie podpalono kościół. Policja szuka sprawców

Kiedy sympatycy tzw. „Strajku Kobiet” rozpoczęli dewastowanie kościołów, wielu ostrzegało, że wkrótce może w Polsce dojść do ich podpalania. Ostrzeżenia te zdają się właśnie urzeczywistniać. Dziś zapłonął kościół p.w. Świętego Krzyża w Lublinie.

Wstępne ustalenia wskazują, że doszło do celowego podłożenia ognia.

Pożar w lubelskiej świątyni zauważono ok. godz. 12.30. Przebywające w jej okolicy osoby natychmiast zawiadomiły straż pożarną i same rzuciły się do gaszenia płomieni. Próbująca gasić śniegiem przedsionek świątyni kobieta musiała zostać przetransportowana do szpitala.

Służby podejrzewają celowe podpalenie. Policja szuka sprawców.

za:www.fronda.pl

***

Pożar w kościele w Lublinie. "Prawdopodobnie doszło do podpalenia"

Ogień pojawił się w parafii św. Krzyża w Lublinie przy ul. Pogodnej. Na miejscu zjawiły się trzy zastępy straży pożarnej. - Prawdopodobnie doszło do podpalenia - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl st. kpt. mgr inż. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Ogień pojawił się w przedsionku świątyni około godziny 12.30. Na miejsce wysłano trzy zastępy strażaków.

Zniszczeniu uległa kotara z tworzywa sztucznego. Przedsionek jest bardzo okopcony– tłumaczy w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik KMPSP w Lublinie i przyznaje, że podejrzewane jest podpalenie.

Nie było potencjalnego źródła ognia, ani świeczki, ani zwarcia instalacji elektrycznej – wskazuje.

Policjanci ustalili, że są świadkowie, którzy widzieli, że chwilę przed pożarem ktoś stamtąd wychodził.

za:www.tysol.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.