Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Włamali się do kościoła w Rzeszowie. Pobili proboszcza. Zarzuty dla młodych mężczyzn

Włamanie miało miejsce we środę rano - Około godziny 10:00 dostałem telefon od parafian, że do naszego nieużywanego od około 20 lat kościoła przy ulicy Podleśnej było włamanie - mówi serwisowi rzeszow-news.pl ks. Mieczysław Lignowski, który po przybyciu na miejsce zastał zdemolowane wnętrze kościoła, butelki na podłodze, butelkę wódki na ołtarzu i krew.

Krew należała do młodych mężczyzn, którzy pokaleczyli się włamując się do kościoła. Kiedy zobaczyli księdza uciekli do zakrystii - Jeden z nich wrócił i zaatakował mnie, okładał mnie pięściami po głowie. Udało mi się wezwać policję. Przyjechał jeden patrol, potem drugi, po chwili pojawiło się pogotowie ratunkowe - mówi ks. Lignowski.

Ksiądz został przesłuchany w charakterze świadka, została mu udzielona pomoc medyczna, straty ocenia konserwator zabytków.

- Funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego Mikołaja K. i 20-letniego Pawła S. Obaj byli pijani, mieli odpowiednio ok. 1,3 i ponad 2 prom. alkoholu w organizmach. Noc spędzili w policyjnym areszcie. W czwartek po południu usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszowa.

- czytamy na rzeszow-news.pl. Młodym mężczyznom zostały postawione zarzuty, 18-latkowi również zarzut pobicia.

za:www.tysol.pl

***

To zaraza dotarła aż na dalekie południe? Czy południo-wschód... Miejscowa czy z importu?...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.