Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sukces Stowarzyszenia Polonia Christiana! Komisja Etyki zajmie się skandaliczną wypowiedzią poseł Lewicy o mordzie w Etiopii

Sejmowa Komisja Etyki zajmie się oceną postawy poseł Lewicy, Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej. Chodzi o jej skandaliczne słowa komentarza do mordu na chrześcijanach dokonanego w Etiopii. Wniosek o ukaranie poseł pochodził m.in. od osób, które włączyły się w akcję „DOŚĆ SKRAJNEJ CHRYSTIANOFOBII!”.

W piśmie skierowanym do Stowarzyszenia Polonia Christiana, poseł Jacek Świat, zastępca przewodniczącego Komisji Etyki Poselskiej poinformował, że Komisja podjęła inicjatywę rozpatrzenia sprawy dotyczącej poseł Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej, stanowiącej podstawę wniosku Stowarzyszenia z dnia 5 lutego 2021 roku.

To odpowiedź na Państwa podpisy jakie zostały złożone pod petycją „DOŚĆ SKRAJNEJ CHRYSTIANOFOBII!”. W akcję, w krótkim czasie, włączyło się niemal 6 tys. osób. Dzięki Państwa aktywności, głos sprzeciwu wobec skandalicznych słów poseł został usłyszany.

Przypomnijmy. We wniosku o ukaranie poseł wskazano na fakt rosnącej nienawiści do Kościoła katolickiego. W Polsce przyczyniają się do tego „posłowie antyklerykalnej i chorej z nienawiści lewicy, która za wszystko co złe obwinia Chrystusowy Kościół”. By osiągnąć swój cel sięgają oni po kłamstwa i manipulacje.

„Najnowszym przykładem takich działań są słowa pani poseł Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej z Lewicy, która na wieść o makabrycznej zbrodni, w której blisko tysiąc Etiopczyków zostało siłą wyciągniętych z kościoła i rozstrzelanych, uznała że jest to wina wyznawców Chrystusa.
Jej zdaniem nie uszanowali On miejscowych wierzeń i wepchnęli się do Etiopii” – czytamy w przesłanym wniosku.

Wobec takiej postawy poseł, Wnioskodawcy wyrazili swój stanowczy sprzeciw i domagali się ukarania jej przez Komisję Etyki Poselskiej. Wniosek adresowany był także do Prekuratora Generalnego, by podległe mu służby sprawdziły czy słowa poseł Lewicy nie noszą znamion przestępstwa.

Po tym zgłoszeniu sejmowa Komisja Etyki Poselskiej na posiedzeniu w dniu 18 lutego 2021 zajęła się sprawą, a jej członkowie uznali, że poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska powinna wytłumaczyć się przed Komisją ze swych słów.

Podczas posiedzenia Komisji przedstawiciele Lewicy podkreślali wprawdzie, że słowa poseł miały szerszy kontekst i należy go wziąć pod uwagę, ale nawet oni uznali, że choć poseł już przeprosiła, to sprawę należy wyjaśnić, a tego rodzaju słowa paść nie powinny.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.