Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prof. Wacław Leszczyński: Oni chcą, aby Polacy sami wymierzyli im sprawiedliwość, bo aparat państwowy tego nie czyni

„Postęp to rozwój, udoskonalenie, przejście od niższego do wyższego etapu”. Ale marksiści kiedyś ogłosili, że to oni są nosicielami postępu, rozumianego jako rozwój społeczeństwa. Bo była wspólnota pierwotna, potem niewolnictwo, potem feudalizm, a po nim kapitalizm. Oni walczyli przeciw niemu, w imieniu wyzyskiwanego proletariatu. W wyniku wywołanej krwawej rewolucji stworzyli socjalizm, niewydolny gospodarczo. Do Polski wszedł on na rosyjskich bagnetach.

Wyznaczeni przez okupanta jego namiestnicy (Bierut, Gomułka) byli niewykształceni. Tworzyli więc „nową inteligencję” - artystów i intelektualistów, z tego co mieli – z oddanych im ludzi z marginesu społecznego. Mianowali sędziów i prokuratorów, po krótkich kursach, naukowców, z agentów „służb”, a resztę, z osobników lojalnych i nieco bardziej rozgarniętych. Ich dzieci były już kształcone na wyższych studiach, wskutek tego zdaje się im do dziś, że stanowią „elitę” (a w rzeczywistości pustą w środku, pozłacaną z wierzchu, „elytę”).

Po socjalizmie miał nastąpić komunizm, zwany „rajem”, bo ludzie mieli w nim chodzić nago i boso, a żywić się kradzionymi jabłkami. Szczęśliwie system, już na etapie „realnego socjalizmu”, się zawalił. Jego działacze rozgrabili majątek narodowy, stali się kapitalistami i nie dbają o ludzi pracy. Głoszą, że „na tym etapie” postęp to pełny brzuch i bez wysiłku osiąganie wygody, przyjemności, a zwłaszcza seksu i „kasy”. Takie cele szczególnie są atrakcyjne dla ludzi prymitywnych i niedojrzałej młodzieży.

Aby móc zapanować nad umysłami ludzkimi, rządzący neomarksiści zwalczali wszelkie wyższe idee i wartości, zwłaszcza religię i świadomość narodową. Wmawiając, że nadal są „postępowi”, religii przeciwstawiali ateizm rodem z XVIII i XIX wieku! Przy ówczesnym poziomie wiedzy wydawał się on wtedy możliwy do przyjęcia. Rozwój nauki XX i XXI wieku wykazał jednak, że pogląd ten nadaje się już tylko do lamusa, bo coraz to nowe okrycia w dziedzinie biologii, fizyki i astronomii potwierdzały istnienie jakiegoś Stwórcy.

Przewidział to 140 lat temu polski poeta pisząc: „za każdym krokiem w tajniki stworzenia, coraz się dusza ludzka rozprzestrzenia i większym staje się Bóg”.
(Adam Asnyk-"Do młodych" - kn)

Ale żeby o tym nie wiedziało społeczeństwo, obniżano poziom edukacji szkolnej. Młodzieży wmawiano, że nie ma sensu uczyć się przedmiotów typu biologia czy historia, bo nie są one jej do niczego potrzebne. Szkoda też czasu na czytanie książek, bo wszystko jest w Internecie. Wynikiem tego jest wiedza „smartfonowa” (czyli żadna) większości społeczeństwa. Dzięki temu można ludziom wmawiać różne bzdury typu, że zarodek ludzki nie jest człowiekiem i można go zamordować w procesie „aborcji”.

Poziom intelektualny „nowej inteligencji” jest taki sam, jak większości ludzi. Oto, gdy „W pustyni i puszczy” Sienkiewicza stało się szkolną lekturą, przeczytali ją również po raz pierwszy (!) opozycyjni, „postępowi intelektualiści” i poddali druzgocącej krytyce, że jest rasistowska itp. Gdyby przeczytali oni jeszcze parę innych książek, to by zapewne utworzyli „spis ksiąg niepoprawnych” tak, jak robili to ich ojcowie w PRL i jak robili to naziści, pod których znakiem działa opozycja. Trafiłyby tam podobnie „rasistowskie” dzieła takie, jak „Otello” Szekspira, „Trylogia” Sienkiewicza, Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów”, większość powieści Londona, Kiplinga, Marka Twaina i wiele innych. Na szczęście, opozycyjne „elity intelektualne”, jak z tego widać, książek nie czytają (no bo i po co?).

Te „elity” swój „intelekt” wysilają na to, aby krytykować budowę tunelu w Świnoujściu i wszystko co szkodzi interesom Niemiec. Prowadzą też oszczerczą nagonkę na szefa polskiego przedsiębiorstwa, bo jest konkurencyjne dla zagranicznych koncernów. Ponownie czynią starania, aby odebrać Polakom należne im fundusze unijne. Kiedyś udawali, że „bronią Konstytucji”, a teraz wzywają do jej łamania twierdząc, że prawo unijne jest ponad nią i że jej zapisy (i orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego) nie obowiązują. Jak kiedyś, tak i teraz, „postępowi” działacze wywodzą się ze środowisk patologicznych i sami w zagranicznej prasie opowiadają o swym dzieciństwie, wśród pijaków. Stąd u nich ten wulgarny język nienawiści, charakterystyczny dla środowiska z jakiego pochodzą. Dlatego są za aborcją i atakują Kościół, dewastując jego symbole oraz pomniki polskich bohaterów narodowych. Oni chcą, aby Polacy sami wymierzyli im za to sprawiedliwość, bo aparat państwowy tego nie czyni. I tylko na to czekają, aby móc udawać ofiary „polskiej nietolerancji” i żeby zaszkodzić Polsce, której nienawidzą.     
         

Prof. Wacław Leszczyński

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.