Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Opowiadamy Polskę światu

Z inicjatywy Eryka Mistewicza, prezesa Instytutu Nowych Mediów, w ostatni weekend w ponad 50 mediach na całym świecie ukazały się teksty prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, polskich historyków, intelektualistów, opowiadających o polskiej historii, umiłowaniu wolności i demokracji, ale także o dzisiejszej Polsce.

Okazją była 230. rocznica Konstytucji 3 maja. „Przewodnią myślą konstytucyjną była idea obywatelskiej wspólnoty: Vivat Król, vivat Sejm, vivat Naród, vivat wszystkie stany. Ten historyczny akt jest dla nas stałym źródłem głębokiej dumy” – napisał prezydent Duda. Jak bardzo brakuje takich inicjatyw, opowiadających światu o naszej wspaniałej historii, o naszych bohaterach, nie trzeba nikogo przekonywać. Są kraje, które niczym szczególnym nie mogą się pochwalić, ale nawet jednego czy paru swoich bohaterów w filmach czy mediach potrafią opisywać do znudzenia. W Polsce miało się to zmienić, mieliśmy kręcić filmy np. o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, którego życiorys jest gotowym scenariuszem filmowym. Nic z tego nie wyszło! Doszło do tego, że nawet filmu Jerzego Zalewskiego „Historia Roja” nie dopuszczono do konkursu 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.