Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Trzymiesięczny areszt za napaść na kościół w Dusznikach-Zdroju

Co najmniej trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który w poniedziałek sterroryzował w Dusznikach-Zdroju księdza odprawiającego Mszę świętą. 38-letniemu sprawcy, mającemu na koncie także inne przypadki naruszenia prawa, grozi kara do 5 lat więzienia.

Jak już informowaliśmy, pijany napastnik podszedł do ołtarza i wymierzył w stronę duchownego atrapę broni. Został ujęty i wyprowadzony przez wiernych. W okolicach kościoła wymknął się pilnującym go, lecz przybyli na miejsce policjanci schwytali go po kilkunastu minutach.

Agresor był pijany i musiał poczekać na postawienie mu zarzutów. Dopisany został do nich między innymi także fizyczny atak i naruszenie nietykalności cielesnej jednego ze stróżów prawa.

„Ponadto mężczyzna wcześniej dokonał zaboru pieniędzy w kwocie 3 650 zł oraz przywłaszczenia karty bankomatowej na szkodę mieszkanki powiatu kłodzkiego” – podaje dolnośląska policja.

Łącznie bandycie grozi spędzenie pięciu lat za kratami. Na razie sąd w Kłodzku zdecydował w środę, że 38-latek trafi do aresztu na trzy miesiące.

za:pch24.pl

***

"Nawiedzony" czy "zwykły" psychol?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.