Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dyrektywy śmierci

Parlament Europejski przygotowuje nową ideologiczną rezolucję wzywającą do rozszerzenia dostępu do aborcji, edukacji seksualnej i uprzywilejowania środowisk lgbt. Projekt rezolucji Parlamentu Europejskiego „w sprawie sytuacji w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw w tej dziedzinie w UE a zdrowie kobiet” był już omawiany na posiedzeniach komisji praw kobiet oraz rozwoju.

Zgłoszone poprawki staną się jeszcze przedmiotem pracy Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia. Parlament Europejski natomiast ma się zająć sprawozdaniem i rezolucją 23 czerwca. W uzasadnieniu rezolucji podkreśla się, że sprawozdanie to powstaje „w czasie, gdy pogarsza się sytuacja i następuje regres w zakresie praw kobiet”. Pod tym pojęciem kryje się aborcja na życzenie. Europoseł Jadwiga Wiśniewska zwraca uwagę, że w wielu rezolucjach i dokumentach PE zamieszcza się zapisy dotyczące tzw. prawa reprodukcyjnego, aborcji jako prawa człowieka, a także edukacji seksualnej dzieci oraz promocji lgbt. – Niestety, ta ideologia rozlewa się również na rezolucje czy dokumenty powstające w różnych komisjach Parlamentu – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. Ubolewa, że Parlament Europejski stał się narzędziem środowisk lewicowo-liberalnych do narzucania praw uderzających w fundamenty naszej cywilizacji.

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.