Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tego Nawrockiemu nie darują!

Sejm powołał dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, na prezesa IPN. Przeciw głosowały: Koalicja Obywatelska, Lewica oraz Polska 2050. Michał Szczerba z KO określił dr. Nawrockiego jako "nominata PiS, dzięki któremu zawłaszczono Muzeum II Wojny Światowej". To przypomnijmy, co zawłaszczono i do czego tęsknią kumple Szczerby.

W muzeum przedstawiano niemiecką wizję II wojny światowej, narzuconą przez Władysława Bartoszewskiego i Normana Daviesa. Efekt był taki, że np. rtm. Witoldowi Pileckiemu poświęcono zaledwie dwa legitymacyjne zdjęcia i cztery zdania, w ciemnym zaułku obok hydrantu było zdjęcie Ireny Sendlerowej, o św. Maksymilianie Kolbem nie wspomniano ani słowem, a o martyrologii polskiego duchowieństwa zwiedzający nie dowiedział się niczego.

Wrażenie robiła sala, w której pokazano Holokaust, a w niej olbrzymią ścianę, na której uwidoczniono setki fotografii  zamordowanych Żydów, i kolejną z setkami walizek.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński parę lat temu ocenił, że MIIWŚ było "swoistym darem Donalda Tuska dla Angeli Merkel i służy niemieckiej polityce historycznej". Dlatego też zmian, jakich dokonał w muzeum dr Nawrocki, zwolennicy Tuska nigdy mu nie darują.

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.