Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Wielbłąd” działaczy

Najpierw był skandal z polskimi pływakami, którzy pojechali do Tokio na wycieczkę, bo PZP w sposób nieprawidłowy zgłosił ich do imprezy. Potem media obiegła wiadomość o skandalu w jeździectwie. Okazało się, że przez niedopatrzenie sztabu trenerskiego i PZJ Paweł Warszawski, który wywalczył kwalifikację olimpijską, nie pojedzie do Tokio.

Ostatnią ofiarą niekompetencji działaczy stała się kolarka szosowa Karolina Karasiewicz. Według wiceprezesa PKOl Mieczysława Nowickiego błąd popełnili kolarscy działacze. W każdym przypadku to był nie tyle błąd, ale „wielbłąd”. Bo jak inaczej określić sytuację, w której przez niedopatrzenie, nieznajomość regulaminu, organizacyjny bałagan zostaje zniweczony kilkuletni wysiłek sportowców. Trudno traktować te sprawy w kategorii przypadku, bo suma poważnych błędów wskazuje, że w wielu związkach stanowiska piastują ludzie całkowicie niekompetentni. Pływacy otwarcie domagają się dymisji prezesa PZP Pawła Słomińskiego, zapowiadają też pozew zbiorowy. Skandale organizacyjne przed igrzyskami to sygnał alarmowy, aby niezwłocznie zreformować polski system sportowy.

Leszek Galarowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.