Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Piotr Lisiewicz-Wieszanie Tuska

To wydarzenie obrosło w moim liceum legendą. Grupa uczniów włamała się w nocy do szkoły, ponoć wykorzystując niedomknięte okno w bibliotece. Oprócz czerwonych gwiazd na szubienicy, które namalowali przy klasach, w których gospodarzami byli nauczyciele z PZPR, nad każdą z sal lekcyjnych wymalowali farbą (sprayów nie było) krzyże.

W tym sensie powrót krzyży był dziełem mojego i o kilka lat starszego pokolenia, dla znacznej części którego naturalne było, że skoro upada komuna i zaczyna się niepodległość, to wraca wyrzucony przez komunę krzyż. O dzieciach z pobliskiej Wrześni też słyszeliśmy coś niecoś. Czytam właśnie, że Donald Tusk postanowił zostać teraz sojusznikiem dawnych nauczycieli z PZPR i chce krzyże zdejmować, by szkoły były „wolne od symboliki religijnej”.

Nie mam wątpliwości, że wraz z postępującym rewolucyjnym procesem Tusk zachwalać będzie wieszanie w szkołach tęczy oraz różowych jednorożców.

No więc ja mam odwrotny pomysł: jednorożca i tęczę niech Tusk wiesza w domu, a w szkołach niech zostaną krzyże, bo taka jest polska historia, pełna tolerancji dla innowierców, ale jednak zapoczątkowana oficjalnie ostrym pogwałceniem rozdziału Kościoła od państwa w roku 966.

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.