Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

USA: obrońcy życia znów aresztowani za akcję w ośrodkach aborcyjnych

Uczestnicy akcji „Red Rose Rescue” weszli do dwóch ośrodków aborcyjnych Planned Parenthood w Filadelfii, by rozmawiać z kobietami, chcącymi dokonać aborcji. Działacze odmówili opuszczenia placówki nawet gdy zażądali tego wezwani na miejsce funkcjonariusze. Niektórzy zostali aresztowani.

W ramach akcji „Red Rose Rescue” pro-liferzy wchodzą do poczekalni klinik aborcyjnych i w ciszy wręczają znajdującym się tam kobietom czerwone róże. To zachęta do rozmowy. Do każdej róży dołączona jest karteczka z napisem: „Zostałaś stworzona, by kochać i być kochanym… twoja dobroć jest większa niż trudności twojej sytuacji. Okoliczności w życiu się zmieniają. Nowe życie, jakkolwiek małe, niesie za sobą obietnicę niepowtarzalnej radości”. Są tam także numery telefonów lokalnych centrów pomocy dla kobiet w ciąży.

To nie pierwszy raz, gdy taka akcja kończy się aresztowaniem osób, biorących w niej udział – niektórzy pro-liferzy w w geście solidarności z z nienarodzonymi dziećmi, które mają zostać zabite, odmawiają wyjścia z kliniki, dopóki nie zmusi ich do tego policja. Do takiej sytuacji ponownie doszło w zeszłym tygodniu.

„Kiedy policjanci przybyli na miejsce, obrońcy życia próbowali kontynuować rozmowę z kobietami, siedzieli na podłodze modląc się cicho i/lub śpiewając hymny, dopóki nie zostali aresztowani” – czytamy na lifesitenews.com. Wśród zatrzymanych ponownie znalazł się franciszkanin o. Fidelis Moscinski.

„Red Rose Rescue to akt dobroczynności dla kobiet, które z jakiegoś powodu czują, że muszą zabić swoje niewinne nienarodzone dzieci. Ci, którzy wzięli udział w akcji, byli gotowi podjąć ryzyko dla tych kobiet i ich dzieci. Wejdziemy znowu do tych samych miejsc, gdzie nienarodzone dzieci są uśmiercane i będziemy udzielać pomocy mamom. Jeśli nasza pomoc nie zostanie przyjęta – nie opuścimy ośrodków aborcyjnych, ale pozostaniemy solidarni z bezbronnymi ofiarami uciskanymi przez niesprawiedliwość aborcji” – skomentowała działaczka Susan Johnson.

za:opoka.news

Copyright © 2017. All Rights Reserved.