Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Wiadomości”, „Fakty”, „Informacje Dnia”, „Wydarzenia”. Kto powiedział, a kto milczał o Marszu Życia i Rodziny?

„Wiadomości” TVP, „Informacje Dnia” telewizji TRWAM oraz „Fakty” TVN poinformowały swoich widzów o Narodowym Marszu Życia i Rodziny, który przeszedł w niedzielę ulicami Warszawy. Niestety największa w Polsce manifestacja pro life nie została dostrzeżona przez redakcje „Wydarzeń” Polsatu.

Relacja z Narodowego Marszu Życia i Rodziny rozpoczęła się w 9 minucie serwisu informacyjnego TVP 1. – Ulicami Warszawy Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Wzięło w nim udział około 5 tysięcy osób. W tym roku marsz był dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego – obrońcy godności ludzkiego życia i wartości małżeństwa i rodziny – zapowiedziała prowadząca „Wiadomości” Edyta Lewandowska.

Następnie widzowie mogli zobaczyć i usłyszeć wypowiedzi osób, które zjechały się z całej Polski (np. z Niepołomic) po to, aby zaprezentować swoje przywiązanie do wartości jakimi są obrona ludzkiego życia i rodziny. „Musimy walczyć o nasze polskie rodziny. Musimy pokazać wszystkim, że jesteśmy jednością, że polska rodzina ma siłę”, „Cel jest przede wszystkim taki, żeby bronić dzieci nienarodzonych i pokazywać rodzinom w Polsce, że powinniśmy bronić życie, że dzieci w łonach matek same się nie obronią” – mówili uczestnicy marszu.

W materiale oddano również głos Rzecznikowi Praw Dziecka – Mikołajowi Pawlakowi, który również brał udział w marszu. – Nie ma innych praw bez prawa do życia. Jeżeli to zrozumiemy, jeżeli przedstawimy to w sposób zrozumiały tym, którzy tego jeszcze nie rozumieją to będzie nasz sukces – powiedział RPD.

– Chcieliśmy w tym marszu pokazać, że odpowiedzialni ojcowie to skarb nie tylko dla wszystkich rodzin, ale także skarb dla całego społeczeństwa – powiedział z kolei prezes Centrum Życia i Rodziny, które jest organizatorem marszu Paweł Ozdoba.

Na koniec materiału poinformowano, że również w innych polskich miastach miały miejsce Marsze Życia i Rodziny. Przeszły one m.in. w Bolesławcu, Częstochowie i Lesznie.

W podobnym duchu o Narodowym Marszu Życia poinformowała swoich widzów telewizja TRWAM. Materiał o wydarzeniu otwierał wieczorne wydanie „Informacji dnia”. – Tysiące rodzin zebrało się dziś na Placu Zamkowym w Warszawie. W stolicy po raz 16. odbył się Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło marszu „Tato – bądź, prowadź, chroń”, to apel do ojców, aby potrafili być odpowiedzialni za swoje rodziny. Ojców na marszu nie zabrakło – powiedział na wstępie autor materiału.

Oprócz wypowiedzi uczestników wydarzenia widzowie telewizji TRWAM mogli usłyszeć również o zagrożeniach, jakie stoją dzisiaj przed tradycyjną rodziną. Chodzi m.in. o podejmowane przez UE próby legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych. Przypomniano także, że Centrum Życia i Rodziny przygotowało inicjatywę o przeniesieniu Dnia Ojca na 19 marca, czyli uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W materiale pojawiły się również fragmenty Mszy Świętej, która odbyła się po samym marszu. W czasie homilii ks. Dominik Chmielewski zwrócił uwagę, że w czasie tzw. pandemii koronawirusa trzykrotnie wzrosła liczba rozwodów. – To wynik zamykania kościołów i oddalania się małżonków od eucharystii – podkreślił kapłan.

Niestety Narodowy Marsz Życia i Rodziny nie znalazł uznania w oczach redakcji „Wydarzeń” na Polsacie. W czasie trwającego 25 minut materiału mówiono m.in. o Izbie Dyscyplinarnej, przyszłości Polski w UE, kryzysie migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej, Mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn czy o najbardziej poszukiwanej na świecie Polce.

Co ciekawe o Marszu Życia i Rodziny mówiono także w „Faktach” TVN. Materiał w tej sprawie pojawił się w 8 minucie programu i rozpoczął od wypowiedzi, jakiej podczas konferencji prasowej udzielił Paweł Ozdoba. – Dziś obserwujemy różnego rodzaju kryzysy nie tylko rodziny, nie tylko kryzysy męstwa, ale także inne działania, które uderzają w rodzinę – powiedział prezes CŻiR.

Głos, tak jak w przypadku TVP i TV TRWAM oddano również uczestnikom zgromadzenia. „Dla nas ważne jest każde życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci”, „Idziemy po to, żeby nasze dzieci były dumne z Polski”, „Jak nie ma Boga w sercu to jest największe zagrożenie. Dla nas to jest największy fundament, na którym się buduje wszystkie najważniejsze wartości” – podkreślali zaprezentowani przez „Fakty” obecni na marszu.

Kilka chwil później w „Faktach” TVN zaprezentowano relację z pierwszej w historii Bielska-Białej parady LGBT. W relacji nie zabrakło lewicowych sloganów o „tolerancji”, „miłości” i „równości”. – To wspaniałe wydarzenie. Wszyscy, którzy tu przychodzą pokazują, że są otwarci i gotowi, żeby Polska była kolorowa – mówiła zaprezentowana w materiale poseł Lewicy Magdalena Biejat. Poza nią głos w materiale zabrały dwie starsze osoby, które stwierdziły, że będą sprzeciwiać się wszelkiemu wykluczeniu.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.