Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jest areszt dla sprawcy pobicia księdza w Szczecinie

16 września b.r. w jednym ze szczecińskich kościołów doszło najpierw do dewastacji przedsionka świątyni i zniszczenia zabytkowego krzyża, a następnie pobicia księdza. Dokonał tego znajdujący się pod wpływem alkoholu lub narkotyków mężczyzna.

30-letni kapłan doznał podwójnego złamania szczęki. Ma też krwiaka w mózgu i przebywa w szpitalu.

„Około godziny 10.00 prawdopodobnie jeden z parafian przyszedł w stanie wskazującym albo na alkohol, albo na narkotyki i zaczął niszczyć przedsionek kościoła” – powiedział na antenie TVP Szczecin pełniący w tej parafii posługę duszpasterską ks. Olszak. „Najpierw próbował wedrzeć się do środka rzucając krzesłem w szklane drzwi, rozwalić stół, kropielnicę covidową, a potem zniszczył zabytkowy Krzyż. Z jakąś wielką nienawiścią skakał po Nim i kopał” – relacjonował dalej tamtejszy duszpasterz.

Sprawca został ujęty przez policję, a wyrok w jego sprawie zapadł w dniu dzisiejszym.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny. Usłyszał on zarzuty uszkodzenia ciała księdza, obrazę uczuć religijnych i zniszczenie mienia parafii.

Prok. Obarek przekazała także, że mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała „i znieważenia słowami powszechnie uznanymi za obelżywe” księdza oraz kierowanie pod adresem kapłana gróźb karalnych.

Jak dalej podaje szczecińska prokuratura, ze względu na stan zdrowia mężczyzny przez kilkanaście dni nie można było wykonać czynności prokuratorskich.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.