Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Znaczący rangą anglikański biskup został katolikiem, niedługo przyjmie święcenia kapłańskie

Jak podaje "The Catholic Herald", 72-letni biskup Rochester, Michael Nazir-Ali, wszedł w pełną komunię z Kościołem katolickim. Bp Nazir Ali był dotąd jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych z ewangelikalny nurtem anglikanizmu. Jego przejście do Kościoła katolickiego zostało nazwane "jednym z najbardziej znaczących politycznie nawróceń od bardzo dawna”.

To już trzecie konwersja na katolicyzm wśród anglikańskich biskupów w tym roku i czwarta w ciągu dwóch lat.

"Biskup Nazir Ali został przyjęty do wiary katolickiej 29 września, w święto św. Michała i Wszystkich Aniołów, przez prałata Keitha Newtona, byłego anglikanina, który obecnie kieruje Ordynariatem Personalnym Matki Bożej z Walsingham" - informuje CatholicHerald.co.uk.

Michael Nazir Ali przyjmie święcenia diakonatu 28 października br., a następnie 30 października zostanie wyświęcony na prezbitera przez kardynała Vincenta Nicholsa w katedrze westminsterskiej. Po przyjęciu sakramentu święceń duchowny będzie posługiwał w utworzonym 10 lat temu przez Benedykta XVI dla anglikańskich konwertytów katolickim ordynariacie.

Bp Nazir Ali urodził się w Pakistanie, w rodzinie nawróconych z szyickiego islamu metodystów. W wieku 20 lat przyjął chrzest. Posiada podwójne obywatelstwo. Przez wiele lat był wykładowcą, kształci także działaczy na rzecz wolności religijnej. W Izbie Lordów brytyjskiego parlamentu przez lata był zdeklarowanym obrońcą godności życia ludzkiego na każdym jego etapie, aktywnie działał też na polu ekumenicznym.

"Wierzę, że anglikańskie pragnienie przylgnięcia do nauczania apostolskiego, patrystycznego i soborowego może być teraz najlepiej podtrzymane w Ordynariacie" - powiedział Nazir Ali.

Duchowny dodał, że wierzy, że anglikańska scheda duchowa, naukowa oraz kulturowa ma także wiele do zaoferowania całemu Kościołowi.

"Nie mogę się doczekać zaczerpnięcia z bogactw innych części Kościoła, jednocześnie być może wnosząc skromny wkład w utrzymanie i wzbogacenie dziedzictwa anglikańskiego w ramach szerszej wspólnoty" - wyznał.

za:www.tysol.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.