Będzie nowy przedmiot w szkole. „Historia i teraźniejszość”

Począwszy od przyszłego roku szkolnego, w dwóch pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych pojawi się nowy, obowiązkowy przedmiot: „Historia i teraźniejszość” – poinformowali wspólnie minister i wiceminister edukacji i nauki.

„Idea jest, ażeby w I i II klasie szkoły ponadpodstawowej wprowadzić przedmiot, którego treścią będzie historia najnowsza, historia drugiej połowy XX wieku, zaczynając od końca II wojny światowej" – poinformował minister Przemysław Czarnek i dodał: „To niezwykle ważny przedmiot z punktu widzenia znajomości historii najnowszej i rozumienia pewnych procesów historycznych, które mają bezpośrednie oddziaływanie na dzisiejszy stan rzeczy w Polsce, Europie i na świecie".

„Wprowadzamy nowy przedmiot, który ma przynajmniej częściowo uzupełnić to, co się działo na lekcjach wiedzy i społeczeństwa. Ten nowy przedmiot ma wprowadzić ucznia do współczesnego świata, pozwolić połączyć treści historii najnowszej, historii po II wojnie światowej wraz z genezą tego, co działo się podczas II wojny światowej" – oświadczył wiceminister Dariusz Piontkowski.

za:www.fronda.pl