Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pielęgniarka, która została zwolniona z pracy, ponieważ jest pro-life, wygrała w sądzie

Pielęgniarka pro-life z Illinois, która została zwolniona po tym, jak odmówiła kierowania matek na aborcję, wygrała w tym tygodniu sprawę w sądzie i otrzymała 374 000 dolarów odszkodowania i honorariów adwokackich.
Lokalny sąd w Illinois orzekł, że Sandra Mendoza Rojas nie powinna była zostać wyrzucona z Winnebago County Health Clinic za to, że jest pro-life.

Według raportu Sandra Rojas pracowała jako pielęgniarka pediatryczna przez 18 lat, zanim została zwolniona w 2015 roku. Powiedziała, że ​​odmówiła dostosowania się do nowego wymogu, aby pielęgniarki były szkolone w celu pomocy kobietom w uzyskaniu tabletek poronnych i kierowaniu kobiet do placówek aborcyjnych.

Kobieta jest pobożną katoliczką, która wierzy, że nienarodzone dzieci mają prawo do życia - czytamy na Life News.

„Pielęgniarstwo to coś więcej niż tylko praca, to szlachetne powołanie do ochrony życia i nie krzywdzenia” – powiedziała. „Coś jest strasznie nie tak, skoro zostajesz zmuszony do odejścia z pracy z powodu zaangażowania w ochronę życia”.

„Sąd doszedł do wniosku, że Departament Zdrowia mógł rozsądnie uwzględnić zastrzeżenia (Rojas) bez usuwania jej z pracy” – napisał sąd w swoim orzeczeniu.

Alliance Defending Freedom służył jako współdoradca w tej sprawie obok Noela Steretta z Dalton&Tomich oraz Whitmana Brisky'ego z Mauck&Baker.

Noel Sterett ma nadzieję, że ta sprawa wyśle ​​jasne ostrzeżenie dla pracodawców o znaczeniu szanowaniu czyichś przekonań.

„Sprawa pielęgniarki Rojas jest teraz przełomowa w świetle ustawy Illinois Health Care Right of Conscience Act [klauzula sumienia]” – stwierdził Sterett.

„Żaden Amerykanin nie powinien być zmuszany do kierowania na aborcję lub pomagania pacjentom w dostępie do aborcji (...)

Decyzja sądu jest wygraną dla wszystkich pracowników służby zdrowia w całym stanie Illinois. Pracownicy służby zdrowia nie powinni być zobowiązani do naruszania sumienia, aby zachować pracę” - dodał Sterett.

Sprawa pielęgniarki Rojas jest jedną z wielu. Kolejna dotyczy Cathy DeCarlo, pielęgniarki operacyjnej z Nowego Jorku.

„Nigdy nie zapomnę tego dnia, kiedy z przerażeniem obserwowałem, jak lekarz rozczłonkował i usunął zakrwawione kończyny dziecka, a ja musiałam policzyć wszystkie kawałki” – powiedziała DeCarlo, szlochając na to wspomnienie. „Wciąż mam koszmary o tamtym dniu”.

za:info.wiara.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.