Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dobre wieści z USA. Stan Iowa mocniej ogranicza udział biologicznych mężczyzn w kobiecych zawodach sportowych

Deputowani stanu Iowa przegłosowali ustawę, które zabrania biologicznym mężczyznom „cierpiącym na dysforię płciową” brania udziału w szkolnych i uniwersyteckich dziewczęcych zawodach sportowych. „Ta ustawa nie ma na celu dyskryminacji kogokolwiek, ma natomiast na celu ochronę [zawodniczek]”,

mówi Skyler Wheeler, członek Izby Reprezentantów stanu Iowa, reprezentujący Republikanów. „Panie i panowie, to prosta sprawa; dziewczęta nie powinny być „wyrzucane na aut” w swoich własnych zmaganiach sportowych”, dodaje Wheeler.

Wcześniejsza wersja ustawy dotyczyła jedynie przedszkoli i szkół, z wyłączeniem szkół wyższych. W obecnej postaci, przegłosowanej 55 głosami (39 przeciw) dotyczy wszystkich placówek oświatowych, włącznie ze szkołami i uczelniami prywatnymi.

„Dziewczęta mają marzenia i ambicje, pragną dostawać stypendia, żeby zapewnić sobie finansowanie nauki w collegach. Młode dziewczyny pragną też sukcesów sportowych, pragną któregoś dnia wystąpić na Olimpiadzie. Ta ustawa dotyczy zatem kwestii sprawiedliwości” - mówią jej zwolennicy.

Konserwatyści potwierdzają, że pobłażanie dla występów transpłciowych sportowców w kobiecych zawodach podważa racjonalne podstawy oceny sportowej rywalizacji i oceny zawodniczek, pozbawiając tym samym prawdziwe kobiety możliwości uznania ich ciężkiej pracy i umiejętności. Badania naukowe potwierdzają, że fizjologia daje mężczyznom wyraźną przewagę w dyscyplinach atletycznych, a obniżanie poziomu testosteronu nie wystarcza, aby to zniwelować.

„Zdrowi młodzi mężczyźni nie tracą [dzięki obniżeniu poziomu testosteronu] masy mięśniowej, pozostają także kwestie gęstości kości, pojemności płuc, a także rozmiarów serca. Tego wszystkiego nie da się zmienić za pomocą terapii hormonalnej. Przewaga "transkobiet" (de facto: biologicznych mężczyzn) zapewniana im przez wytyczne MKOL-u jest niedopuszczalną niesprawiedliwością”, głosi artykuł opublikowany przez nowozelandzkich badaczy w  Journal of Medical Ethics.

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.