Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„S” pisze list do prezesa Auchan: „Hańba dla wspólników Putina”. Będą protesty pod sklepami

Solidarność w Auchan Polska napisała list adresowany do Edgara Bonte, globalnego prezesa Auchan, w którym apeluje do światowego zarządu firmy o wycofanie się z rosyjskiego rynku.
W najbliższą sobotę „S” zaplanowała protesty pod sklepami Auchan i Leroy Merlin pod hasłem „Dzień Hańby dla wspólników Putina”.

Związkowcy będą zbierać podpisy popierające list do prezesa Auchan.

W oficjalnym liście do prezesa Auchan Edgara Bonte Solidarność wzywa do opuszczenia przez firmę rynku rosyjskiego.
Swój apel motywuje poparciem i solidarnością, które pracownicy w Polsce wyrażają względem kolegów zatrudnionych w ukraińskich sklepach sieci i „tchórzliwą postawą zarządów” sklepów Auchan i Leroy Merlin.
W liście, którego nadawcą jest Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, zwraca się szczególną uwagę na to, iż pozostanie na rynku rosyjskim przynosi spółce „gigantyczną stratę wizerunkową” i ogromne straty finansowe w Polsce.
„Z pracowniczej perspektywy obserwujemy znaczący odpływ klientów z punktów handlowych, w których są zatrudnieni członkowie naszego Związku. Z informacji banku PKO BP (na podstawie danych o płatnościach kartami bankowymi) wynika, że sieci handlowe, które pozostały w Rosji i nadal prowadzą tam interesy, odnotowały kilkunastoprocentowy spadek obrotów w Polsce w stosunku do tych sieci, które zdecydowały się opuścić kraj Putina” – czytamy w piśmie.

Jak oceniają związkowcy, jest to dopiero początek tego procesu.
Pozostanie w Rosji zdaniem członków „S” nie przyniesie żadnych pozytywnych następstw, a zyski, które firma notuje w Rosji, nie zrekompensują strat, które osiąga w Ukrainie i Polsce czy innych krajach na zachodzie Europy, gdzie bojkot również postępuje. Może się to wiązać z konsekwencjami dla pracowników sieci.

„W tym kontekście trzeba zaznaczyć, że obawy członków naszego Związku Zawodowego, zatrudnionych w Auchan Polska, o przyszłość ich miejsc pracy są uzasadnione.
Atmosferę niechęci wobec Auchan potęguje kampania bojkotu firmy prowadzona przez niezależnych aktywistów pod hasłami: «Nie kupuj w ich sklepach. Nie pomagaj Putinowi zabijać. Nie pozwól, aby twoje pieniądze służyły zabijaniu niewinnych». Prosimy o zaprzestanie działalności w Rosji – kraju, który pierwszy raz od bardzo wielu lat niszczy pokój i bezpieczeństwo w Europie” – czytamy w liście.

Na pismo zwraca też uwagę organizacja Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin.
„Większość pracowników zatrudnionych w sieci sklepów Auchan i Leroy Merlin solidaryzuje się ze swoimi kolegami z ukraińskiej filii i całym narodem ukraińskim. Niestety ogromnych tchórzostwem wykazują się polskie zarządy tych firm. Brakuje im odwagi, którą mają ich pracownicy – nigdy nie potępili wprost agresji rosyjskiej, nie nazwali sprawców. Nie wezwali także publicznie swoich szefów we Francji do wyjścia z Rosji. Tym bardziej ważne jest wywarcie na nich presji” – czytamy w poście grupy na Facebooku.

Zachęcamy do składania podpisów pod listem w najbliższą sobotę w czasie protestów pod sklepami Leroy Merlin, Auchan i Decathlon, które odbędą się w całej Polsce pod hasłem „Dzień Hańby dla wspólników Putina”.

za:www.tysol.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.