Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rosyjska rakieta uderzyła tuż przy granicy polsko-ukraińskiej

Jak podała agencja Interfax, powołując się na szefa lwowskiej administracji obwodowej Maksyma Kożyckiego, w rejonie czerwonogrodzkim doszło do ataku rakietowego.
Region ten wchodzi w skład obwodu lwowskiego i bezpośrednio graniczy z Polską.
Czerwonogród leży około 15 km od granicy z Polską.

Miasto to do roku 1951 znajdowało się w granicach administracyjnych Polski, natomiast zostało ono zagrabione przez ZSRR ustawą o zmianie granic 15 lutego 1951.

„Wstępnie: wybuch na terytorium rejonu czerwonogrodzkiego w wyniku ataku rakietowego. Na miejsce zdarzenia udały się służby operacyjne. Szczegóły będą później" - czytamy we wpisie Kożyckiego na kanale Telegram.

Wydaje się, że wybranie jako cel ataku tego właśnie miasta może służyć dalszym próbom skłócania Polski i Ukrainy, pomimo że głównym winowajcą w tej sprawi był Związek Sowiecki.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.