Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prof. Legutko: Tu są sami źli policjanci. Priorytetem dla KE jest obalenie polskiego rządu

Eurodeputowany PiS prof. Ryszard Legutko jest przekonany, że instytucje unijne nie dojdą do porozumienia z polską stroną w sprawie odblokowania środków z KPO, gdyż ich działanie ma na celu obalenie polskich władz.
„Nadal twierdzę, że

priorytetem instytucji europejskich: Komisji, Parlamentu i TSUE, jest obalenie polskiego rządu, a w każdym razie doprowadzenie do przegranej w wyborach” – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Ryszard Legutko.

Europoseł partii rządzącej stwierdził, że nie dostrzega na razie „żadnych sygnałów ze strony instytucji europejskich, które pokazywałyby, że stanowisko zostało złagodzone”.

Wręcz przeciwnie, zdaniem prof. Legutki, „stawianie jakichś nowych, kompletnie zaporowych, nie do przyjęcia warunków” pokazuje, że nie ma ze strony Brukseli jakiegokolwiek dążenia do osiągnięcia porozumienia z Polską.

„Są to warunki nie do przyjęcia dla żadnego rządu. Bo żaden rząd nie może sobie pozwolić na to, żeby wprowadzić kompletny chaos prawny w swoim kraju” – zdiagnozował eurodeputowany PiS.

Ryszard Legutko zauważył również, że gdyby niemiecka przewodnicząca  Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen „chciała podjąć przychylną dla Polski decyzję, to by ją podjęła”.

„Każdy, kto wykona jakiś gest wobec polskiego rządu, spotka się ze strasznym atakiem. Dlatego von der Leyen tego nie robi. Nie oszukujmy się. Tutaj nie ma dobrego policjanta i złego. Są tu sami źli policjanci” – skonstatował prof. Legutko.

Zdaniem Legutki „polski wysiłek ekonomiczny i moralny, jeśli chodzi o pomoc dla uchodźców z Ukrainy, kompletnie nie ma znaczenia” dla unijnych komisarzy w kontekście prowadzonej przez nich polityki blokowania Polsce należnych jej środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.