Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nasilają się prześladowania chrześcijan w Nigerii

W Nigerii nasilają się prześladowania chrześcijan. W kraju doszło do porwania czterech sióstr zakonnych. Zostały one porwane przez uzbrojonych napastników.W ubiegłą niedzielę cztery siostry zakonne były w drodze na Mszę świętą. Na miejsce jednak nie dotarły. Zostały

porwane przez uzbrojonych napastników. Informację tę w oświadczeniu potwierdziło ich  zgromadzenie – Zgromadzenie Sióstr Jezusa Zbawiciela. Sprawą zajęła się policja. Funkcjonariusze deklarują, że są na tropie porywaczy. Nie wiadomo, gdzie są przetrzymywane zakonnice. Napastnicy nie wysunęli też jak dotąd żadnych roszczeń finansowych. O modlitwę w intencji uprowadzonych sióstr zaapelowało Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

    „Skali prześladowań nigdy w pełni nie wyrażą liczby. Zrobią to twarze tych, którzy do końca ukochali naszego Pana” – można przeczytać w informacji opublikowanej przez PKWP.W ostatnich miesiącach w Nigerii mocno nasilił się proceder porwań dla okupu. Celem bandytów padają niejednokrotnie księża i przywódcy religijni różnych wyznań. W zeszłym tygodniu porwany został katolicki ksiądz i seminarzysta. Napastnicy przetrzymywali ich dwa dni, po czym wypuścili na wolność.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.