Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ohydny, antykatolicki komentarz poseł Żukowskiej po śmierci Elżbiety II

Zazwyczaj gdy ktoś umiera i nie jest jednoznacznie złym, zepsutym do szpiku kości człowiekiem, to głosy krytyków i kpiarzy milkną na chwilę nad grobem tej osoby. Każdy względnie przyzwoity człowiek odkłada na chwilę animozje w uszanowaniu dla powagi śmierci. Każdy – jak się okazuje – z wyjątkiem przedstawiciela radykalnej lewicy…

Na Twitterze doszło do krótkiej, acz wymownej wymiany zdań pomiędzy dziennikarką Marzeną Paczuską a aktywistką LGBT i poseł Lewicy Anną Marią Żukowską.

„Elżbieta II.
Jej kobiecość, Jej poświęcenie, Jej oddanie ojczyźnie.
Europa nie ma piękniejszego autorytetu kobiety w XXI wieku.” – napisała Paczuska.

Pod wpisem byłej wicedyrektor TVP komentarz zostawiła posłanka Żukowska, która nie omieszkała skorzystać z okazji, by nie tylko uchybić pamięci królowej Elżbiety II w godzinę jej śmierci, ale przede wszystkim… dowalić katolikom.

„A MATKA BOSKA już nieaktualna?” – skomentowała Żukowska.

Jak widać, odrobina szacunku dla zmarłej monarchini to za wiele dla członkini SLD, posłanki Lewicy, aktywistki LGBT i zadeklarowanej biseksualistki, a Anna Maria Żukowska uważa, że elementarne zasady ludzkiej przyzwoitości nie stosują się do jej osoby.

za:pch24.pl


***

Arkadiusz Stelmach: mam nadzieję, że w ostatnich sekundach swojego życia Elżbieta II została katoliczką

– Śmierć Królowej Elżbiety to koniec pewnej epoki. Była to ostatnia władczyni na świecie, która w takim stopniu reprezentowała jeden z najwspanialszych elementów cywilizacji chrześcijańskiej, czyli godność monarchy – mówi w rozmowie z PCh24.pl Arkadiusz Stelmach, monarchista, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia im. Księdza Piotra Skargi.

Rozmówca Tomasza Kolanka podkreślił, że Elżbieta II wyróżniała się byciem „osobą na poziomie”. – Królowa potrafiła reprezentować majestat monarchii. To ona była symbolem starego, zwalczanego przez Rewolucję świata, z którego już niewiele zostało. Elżbieta II, jej nienaganne maniery, jej zawsze wyważony i godny wygląd zewnętrzny, jej takt, jej smak, jej gust, kreowane przez nią otoczenie, atmosfera etc. były do bólu monarchistyczne. Elżbieta II, powtórzę, była symbolem piękna, pięknych form zwalczanych przez egalitarną i wulgarną rewolucję – relacjonował.

Arkadiusz Stelmach wyraził nadzieję, że Elżbieta II, która była zwierzchnikiem Kościoła anglikańskiego powstałego wskutek buntu przeciwko papieżowi i Kościołowi katolickiemu w czasach Henryka VIII, otrzymała od Pana Boga łaskę nawrócenia. – Chcę wierzyć, że w ostatnich sekundach swojego życia Elżbieta II została katoliczką. To jest moja wielka nadzieja i modlę się, żeby Pan Bóg przyjął ją do Swojego Królestwa – przyznał. – Powiem szczerze, że głęboko liczyłem na to, że w ostatnich latach swojego panowania Elżbieta nawróci się na katolicyzm. Byłoby to coś wspaniałego i niespotykanego w dzisiejszych czasach, i na pewno byłby to wielki krok do zerwania z tą straszliwą tragedią reformacji – dodał.

Wiceprezes zarządu SKCh im. Księdza Piotra Skargi odniósł się również do medialnych komentarzy po śmierci Elżbiety mówiących, że książę Karol „w końcu doczekał się tronu”. – Na tyle na ile znam postać księcia, teraz już króla Karola i jego życie, na tyle obawiam się, że będzie to król, który w niewielkim stopniu będzie w stanie zastąpić Elżbietę i kontynuować to wszystko, co reprezentowała zmarła Królowa. Wiemy, że Karol to osoba bardzo mocno zaangażowana w zrównoważony rozwój. Wiemy, że jest on niemalże ikoną rewolucyjnych rozwiązań. Wiemy, jakie jest jego życie prywatne… W związku z tym nie spodziewam się po nim zmiany na lepsze, tylko raczej, że sytuacja będzie dużo gorsza – ocenił Arkadiusz Stelmach.

za:pch24.pl

***

Znamy miejsce pochówku Elżbiety II


Choć data pogrzebu brytyjskiej królowej Elżbiety II nie została jeszcze podana, to wiadomo, że ceremonia pogrzebowa odbędzie się w Opactwie Westminsterskim w Londynie, ale później jej ciało zostanie złożone w kaplicy na zamku w Windsorze u boku męża, księcia Filipa.

Zmarły w kwietniu 2021 roku książę Filip pochowany został w królewskiej krypcie w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, ale jego ciało zostanie teraz przeniesione do znajdującej się tam kaplicy Jerzego VI.

Tam pochowani zostali rodzice zmarłej w czwartek monarchini - król Jerzy VI oraz królowa matka Elżbieta Bowes-Lyon.

 Książę Filip, który był małżonkiem Elżbiety II przez 73 lata, zmarł na dwa miesiące przed swoimi setnymi urodzinami.

za:www.gosc.pl

***

Dlaczego na brytyjskim tronie może zasiąść ateista, ale nie może zasiąść katolik?

Setki lat prześladowań, tysiące męczenników za wiarę, na brytyjskim tronie nie może zasiąść katolik… Czy możliwe jest pojednanie między katolikami a anglikanami? Czy możliwe jest NAWRÓCENIE anglikanów na katolicyzm? Na te i wiele innych pytań odpowiadał na antenie PCh24 TV prof. Marek Kornat.

https://pch24.pl/dlaczego-na-brytyjskim-tronie-moze-zasiasc-ateista-ale-nie-moze-zasiasc-katolik-video/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.