Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Unijny Zielony Ład to dzieło lobbystów Putina?

Za unijnym Zielonym Ładem i pakietem Fit for 55 stoją organizacje ekologiczne finansowane przez Kreml? Chce to wyjaśnić europoseł Witold Waszczykowski, który skierował w tej sprawie interpelację do Komisji Europejskiej. Pod dokumentem podpisało się 30 eurodeputowanych z trzech frakcji w Parlamencie Europejskim.

Eurodeputowani chcą poznać nazwy wszystkich organizacji biorących udział w tworzeniu Zielonego Ładu oraz pakietu Fit for 55 oraz dowiedzieć się, które z nich były finansowane przez rosyjskie podmioty.

- „W obliczu trwającej na Ukrainie wojny i wywołanego przez Rosję kryzysu energetycznego dla każdego powinno być jasne, że pseudoekologiczne eksperymenty komisarza (Fransa-PAP) Timmermansa to tak naprawdę recepta na +eutanazję+ europejskiego przemysł” - podkreśla autor interpelacji, europoseł Witold Waszczykowski.

- „Sterowana przez Niemcy Komisja Europejska przynajmniej od czasów Schrodera konsekwentnie coraz bardziej uzależniała gospodarki krajów europejskich od rosyjskich surowców i jednocześnie osłabia nasz przemysł, narzucając absurdalne limity emisyjne. Pytanie, ile było w tym nieudolności i myślenia życzeniowego, a na ile było to wynikiem lobbingu sponsorowanych przez Moskwę lobbystów pod płaszczykiem aktywistów ekologicznych” - dodaje.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.