Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Aktywiści klimatyczni doprowadzili do tragedii? Straż pożarna nie zdążyła, bo demonstranci spowodowali korek

Aktywiści głośnej w ostatnim czasie organizacji Letze Generation są mocno krytykowani w Niemczech z powodu tragedii do której doszło w Berlinie, gdzie zmarła potrącona rowerzystka. Wóz straży pożarnej, który mógłby jej udzielić pomocy, stanął w korku spowodowanym akcją aktywistów klimatycznych.

Po śmierci rowerzystki minister ochrony klimatu Robert Habeck ostro potępił niektóre protesty klimatyczne.

- Śmierć rowerzystki jest wstrząsająca, trzeba dokładnie wyjaśnić okoliczności - powiedział w rozmowie z gazetą "Berliner Morgenpost".

- Niezależnie od wyjaśnienia, muszą obowiązywać zasady: "formy protestu, które zagrażają ludziom są złe". Jednak protesty niektórych grup właśnie do tego prowadzą. Narażają życie innych i własne- dodał.

- Ochrona klimatu to ochrona życia i wolności - kontynuował Habeck. - Ci, którzy swoim protestem narażają zdrowie i życie innych, tracą wszelką legitymację, a także szkodzą samemu ruchowi klimatycznemu - dodał. Minister nie wymienił wprost nazwy grupy "Letzte Generation" - zauważa "Berliner Morgenpost" (Ostatnie pokolenie).

44-letnia rowerzystka została w poniedziałek potrącona przez betoniarkę. Korek, który zablokował straż pożarną spowodowała akcja aktywistów z "Letzte Generation". Minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser wezwała do zdecydowanych działań w związku z tym incydentem.Grupa wyraziła swoje ubolewanie z powodu wypadku. Skrytykowała też jednak "falę oskarżeń, nieprawdy i mowy nienawiści", która popłynęła w stronę aktywistów. Obrońcy środowiska zapowiadają kontynuowanie akcji protestacyjnych.

Jedną z form ich demonstracji jest przyklejanie się do jezdni i tym samym blokowanie ruchu. Przeprowadzają również ataki w muzeach. Ostatnio działacze "Letzte Generation" obrzucili puree ziemniaczanym obraz francuskiego impresjonisty Claude'a Moneta w Muzeum Barberini w Poczdamie. W sierpniu niemieccy aktywiści przykleili się do słynnego obrazu Rafaela "Madonna Sykstyńska" w Dreźnie. W październiku wtargnęli do gmachu ministerstwa finansów i wywołali fałszywe alarmy pożarowe w budynkach Bundestagu.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.