Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

A. Macierewicz o uchwałach uznających Rosję za państwo wspierające terroryzm

A. Macierewicz o uchwałach uznających Rosję za państwo wspierające terroryzm: Trudno jest zrozumieć, dlaczego Platforma Obywatelska w PE głosuje za tym, a w Polsce głosuje przeciwko i jeszcze próbuje zarzucić coś tym, którzy chcą wskazać odpowiedzialność rosyjską

W uchwale, która została przyjęta przez Parlament Europejski, przywołuje się działania terrorystyczne. W związku z tym ukrywanie materiałów dowodowych uznawane jest za działania, które mają na celu obronę przed ujawnieniem terrorystycznych odpowiedzialności. Co za tym idzie, trudno jest zrozumieć, dlaczego Platforma Obywatelska w PE głosuje za tym, a w Polsce głosuje przeciwko i jeszcze próbuje zarzucić coś tym, którzy chcą wskazać prawdziwą odpowiedzialność rosyjską – mówił Antoni Macierewicz, poseł PiS, marszałek senior Sejmu IX kadencji, były minister obrony narodowej, w programie „Polski Punkt Widzenia” w TV Trwam.

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu Antoni Macierewicz zgłosił poprawkę  (Federacja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna za zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych lot MH-17 w lipcu 2014 roku, kiedy to 298 pasażerów i członków załogi oraz za katastrofę samolotu Polskich Sił Powietrznych lot 101 w Smoleńsku, w 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP, Lech Kaczyński) do uchwały potępiającej Rosję jako państwo wspierające terroryzm. Platforma Obywatelska i Lewica uznały ją za kontrowersyjną.

    – Sąd holenderski jasno wskazał, że MH-17 zostało zestrzelone przez stronę rosyjską, która do dzisiaj nie chce się do tego przyznać, a Sąd Okręgowy w Warszawie 10 listopada jasno wskazał, iż trzeba aresztować rosyjskich funkcjonariuszy odpowiedzialnych za umyślne doprowadzenie do katastrofy. W związku z tym ci, którzy nie chcieli tego zaakceptować, występowali przeciwko sądowi, nie tylko holenderskiemu, ale także polskiemu – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Co ciekawe, Platforma Obywatelska w Parlamencie Europejskim głosowała za uznaniem Rosji jako państwa sponsorującego terroryzm.

    – W uchwale, która została przyjęta przez Parlament Europejski, przywołuje się działania terrorystyczne. W związku z tym ukrywanie materiałów dowodowych uznawane jest za działania, które mają na celu obronę przed ujawnieniem terrorystycznych odpowiedzialności. Co za tym idzie, trudno jest zrozumieć, dlaczego Platforma Obywatelska w PE głosuje za tym, a w Polsce głosuje przeciwko i jeszcze próbuje zarzucić coś tym, którzy chcą wskazać prawdziwą odpowiedzialność rosyjską – akcentował poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Ukrainy podczas wystąpienia w polskim parlamencie zaznaczył, że milczenie strony rosyjskiej miało na celu ukrycie prawdy o katastrofie smoleńskiej.

    – Prezydent Wołodymyr Zełenski wskazał, że to milczenie miało na celu ukrycie prawdy o dramacie smoleńskim. Zresztą do dziś środowisko wojskowe, służb specjalnych, polityczne Ukrainy nie ma wątpliwości co do zbrodni smoleńskiej. Wielu z nich przekazywało nam w tej sprawie bardzo różne i szczegółowe informacje, będąc przekonanym, że jest to odpowiedzialność rosyjska. Dzisiaj mamy już decyzję sądu, a co za tym idzie, decyzja jest jasna. W rzeczywistości nie jest ona jasna dla Platformy Obywatelskiej, Lewicy – powiedział były minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz wskazał, że w zależności od ugrupowania jedni walczą o silną i niezależną Polskę, a drudzy dążą do włączenia naszego kraju do niemieckiej Unii Europejskiej.

    – Głównym dylematem, przed którym stoimy dzisiaj w Polsce, jest spór o niepodległość, spór o to, czy Polska ma być budowana jako państwo niepodległe, które utrzymywałoby naszą tożsamość narodową, duchową, religijną, ale także budowałaby naszą siłę gospodarczą i wyrównywałaby sytuację prowincji z sytuacją wielkich miast – to jest właśnie polityka patriotyczna. Tymczasem druga strona, zarówno w wymiarze gospodarczym, jak i przede wszystkim politycznym zmierza do tego, żeby włączyć Polskę do niemieckiej Unii Europejskiej – oznajmił gość programu „Polski Punkt Widzenia”.

za:www.radiomaryja.pl

***

Wrzutka za wrzutką całą dobę

Z konkluzji międzynarodowych biegłych miałoby wynikać, że wykluczono ostatecznie wybuch na pokładzie tupolewa – podało z pewnością siebie TVN24. Jest to jednak oszczędne gospodarowanie prawdą – na końcowe wnioski, na których będzie polegać Prokuratura Krajowa, trzeba poczekać do końca lutego przyszłego roku.To właśnie wtedy nadejdą wszystkie odpowiedzi zagranicznych ekspertów na pytania zadane przez prokuratorów. Nie mając natomiast dostępu do ostatecznej konkluzji – jakakolwiek by ona była – pozostajemy w sferze niepełnych domysłów. Swoją drogą, bez względu na ustalenia biegłych i śledczych, przez wzgląd na pierwsze miesiące i lata zaniechań ws. katastrofy smoleńskiej, a także charakter imperium Władimira Putina dla wielu Polaków wątpliwości nie znikną. Jedni będą wierzyć w brzozę i błąd pilotów, drudzy przypomną, że wszelkie dowody w tej sprawie są zawłaszczone przez Moskwę. TVN24 milionem wrzutek, na czele z „Jak nie wylądujemy, to nas zabiją”, niewątpliwie przyczyniło się do tego stanu rzeczy.

Grzegorz Wszołek

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.