Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Trener Kolumbii zawierza drużynę Matce Bożej

W świecie piłki nożnej liczą się przede wszystkim umiejętności i taktyka, ale dla trenera reprezentacji Kolumbii, Néstora Lorenzo, ważną rolę odgrywa także wiara. Jego oddanie Matce Bożej staje się coraz bardziej widoczne, szczególnie przed zbliżającym się półfinałem Copa América.

Od porażki z Argentyną na Mundialu w 2022 roku kolumbijska drużyna narodowa nie przegrała żadnego z 27 rozegranych spotkań. Ta imponująca seria doprowadziła ich do półfinału tegorocznego Copa América, gdzie zmierzą się z Urugwajem. Trener Lorenzo powierzył swoje decyzje i piłkarskie rozeznanie opiece Najświętszej Maryi Panny, publicznie deklarując swoją wiarę.

Przed rozpoczęciem turnieju, w wywiadzie z kolumbijskim dziennikarzem, Lorenzo został zapytany, czy korzysta z magicznych sztuczek czy kabały, aby zapewnić sukces swojej drużynie. Odpowiedział, że jego nadzieja leży w Bogu i Najświętszej Maryi Pannie, a nie w pogańskich praktykach. „Wierzę bardzo w Boga i proszę Go, by oświecił mnie, bym podejmował przemyślane decyzje” – powiedział Lorenzo.

Po zwycięstwie nad Panamą, które zapewniło Kolumbii miejsce w półfinale, trener podziękował Matce Bożej za opiekę. „Chcę podziękować Najświętszej Pannie z Lujan, z Chapi, z Monserrat i z Chiquinquiry. Jestem bardzo maryjny i z tego powodu dziękuję i proszę Najświętszą Pannę, by nas chroniła” – mówił Lorenzo. Te popularne przedstawienia Matki Bożej są szeroko czczone w Peru, Kolumbii i Argentynie.

W środę 10 lipca Kolumbia zmierzy się z Urugwajem o miejsce w finale Copa América. W przypadku awansu drużyna Lorenzo stanie przed szansą walki o mistrzowski tytuł z Kanadą lub Argentyną, które zmierzą się w drugim półfinałowym meczu.

Wiara trenera Lorenzo i jego oddanie Matce Bożej dodają wyjątkowego wymiaru rywalizacji na boisku. Czy duchowa opieka przyniesie Kolumbii upragnione zwycięstwo? O tym przekonamy się już wkrótce, ale jedno jest pewne: dla Néstora Lorenzo i jego drużyny piłka nożna to coś więcej niż tylko gra.

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.