Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Porażka lewicy: Parlament Europejski mówi nie "aborcji"

Środowiska lewicowe i prochoic poniosły porażkę w Parlamencie Europejskim. Stosunkiem głosów 351 do 319 europarlament odesłał do komisji parlamentarnej projekt rezolucji uznającej aborcję za prawo człowieka.
Projekt środowisk skrajnie lewicowych, dla których zabijanie nienarodzonych dzieci jest prawem huminitarnym, został odesłany do lamusa. Ustawa zakładała nie tylko uznanie aborcji za prawo człowieka, ale wzywała również państwa członkowskie do jej legalizacji.

"Skierowanie projektu z powrotem do komisji da czas na zastanowienie się nad licznymi problematycznymi punktami dokumentu, zwłaszcza nad faktem, że jego współautorem jest komercyjna organizacja aborcyjna Planned Parenthood w Brukseli” – komentowała głosowanie Sophia Kuby z European Dignity Watch.

Trzeba przyznać, że jest to mała wygrana w walce o godność człowieka. Oczywiście bitwa dalej się toczy, ale może uda się zastopować machinę śmierci!

za:www.fronda.pl/a/porazka-lewicy-parlament-europejski-mowi-nie-aborcji,31505.html

***

To tylko etap. Nie miejmy złudzeń.


k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.