Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Feminizm niszczy osobę

Feminizm ideologiczny jest krokiem w procesie dekonstrukcji osoby – powiedział ks. bp Reig Plà, przewodniczący Komisji ds. Rodziny i Obrony Życia Episkopatu Hiszpanii. Ordynariusz diecezji Alcalá de Henares wziął udział w prezentacji książki „Teologia feministyczna, znaczenie i ocena” (M. Hauke, La teología feminista, significado y valoración), która odbyła się na Uniwersytecie Francisco de Vitoria w Madrycie.

Autor książki podjął w niej próbę analizy wpływu feminizmu na teologię katolicką oraz życie kościelne. – Argumenty, na których opiera się feminizm, w swoich kolejnych ewolucjach doprowadziły do powstania ideologii gender, a także teorii queer i cyborg – uzasadniał ks. bp Reig Plà. Feminizm stopniowo stawał się coraz mocniejszy na polu opinii publicznej i kultury. I stopniowo od „feminizmu równości” przechodził do „feminizmu radykalnego lub feminizmu ginocentrycznego”. Ordynariusz diecezji Alcalá de Henares zwrócił uwagę na „teologię kobiety”. W ostatnich latach Kościół dał szereg wskazówek, zachęcając kobiety do tego, by stały się promotorkami „nowego feminizmu”, który – „bez poddawania się pokusie modelu machistowskiego – potrafiłby uznać i wyrazić prawdziwy geniusz kobiety”.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

za:www.naszdziennik.pl/wp/66285,feminizm-niszczy-osobe.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.