Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Scenariusz Służby Bezpieczeństwa

Data, którą opatrzony jest znaleziony w archiwum krakowskiego IPN‑u dokument zawierający instrukcję niszczenia akt SB, daje dużo do myślenia.

Skoro już w 1988 r. SB planowo niszczyła wiedzę o tajnych współpracownikach, to można postawić tezę, że to, co przedstawia się dziś jako nasze zwycięstwo, było w dużym stopniu zaplanowane przez komunę, która kreowała sobie kadry. Czy gdyby nie było Okrągłego Stołu, to komunizm by nie upadł? Komuniści bali się, że pod koniec lat 80. nastąpi jakiś społeczny wybuch, który zmiecie ich ze sceny. Raczej nie mogli liczyć już na lojalność swoich pretorianów – wojska i milicji – ostatnie, co im się powiodło, to stan wojenny. Ponieważ nie mieli żadnych atutów w ręku, zaczęli systematycznie przygotowywać się do transformacji, sami kreując procesy polityczne. Znaleziony dokument jest świadectwem tej pracy.

Kornel Morawiecki

za:niezalezna.pl/51343-scenariusz-sluzby-bezpieczenstwa

Copyright © 2017. All Rights Reserved.