Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dyrektorzy polskich rozgłośni diecezjalnych u kard. Müllera

W rzymskich rekolekcjach dyrektorów niezależnych katolickich rozgłośni radiowych z Polski uczestniczy 24 kapłanów z 15 rozgłośni Wczoraj wieczorem gościli w Radiu Watykańskim, dziś zostali przyjęci przez prefekta Kongregacji Nauki Wiary.

Kard. Gerhard Müller zachęcił ich, by z zapałem przekazywali zdrową naukę wiary. „Niech wasze rozgłośnie będą szkołą głębokiej modlitwy. Bądźcie głosicielami Dobrej Nowiny w «cyfrowym kontynencie». Rozwijajcie waszą wzajemną współpracę i niech ona przynosi owoce” – powiedział kard. Müller dyrektorom polskich rozgłośni diecezjalnych. Przyznał, że dzięki ich posłudze głos Ewangelii dociera do wielu osób. „Jest to bardzo ważny dziś sposób głoszenia Dobrej Nowiny. Wpisuje się on w zadanie wyznaczone nam przez Chrystusa, by iść na cały świat i głosić Ewangelię” – powiedział prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

O przebiegu spotkania mówi koordynator Forum Niezależnych Katolickich Rozgłośni Radiowych ks. Tomasz Olszewski:

„Spotkanie ma charakter formacyjno-edukacyjny. Jest to formacja w postaci katechez i wspólnych spotkań modlitewnych, ale również codziennej pracy, która już się rozpoczęła w ramach Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich w Polsce. Każde nasze spotkanie to niesamowity czas, tym bardziej tutaj w Rzymie. Zasadniczo ma ono zawsze dwa wymiary. Dla nas, kapłanów, pierwszy wymiar to nasze rekolekcje i podążanie wspólną drogą ku świętości. A z drugiej strony jest wymiar branżowy, typowo radiowy, a więc wymiana doświadczeń, tu w Rzymie w sposób szczególny z Radiem Watykańskim, z którym każda nasza stacja współpracuje. Ale dokonuje się to też przez nasze spotkania czy to z kard. Müllerem, czy w innych kongregacjach z ludźmi, którzy bezpośrednio pracują przy Ojcu Świętym. Bo w zasadzie to jest nasza misja, żeby mówić o Kościele i ten Kościół poznawać i przybliżać ludziom”.

za:www.kmdm.pl/art.php?id=2014022708334688f2ae529a9de8

Copyright © 2017. All Rights Reserved.