Kampania wyborcza w TVP pod „fachowym” nadzorem. Od stanu wojennego do eurowyborów
O nowej funkcji Sławomira Zielińskiego informuje portal Wirtualnemedia.pl
- Do uprawnień koordynatora, poza ogólnie pojętą koordynacją i zagwarantowaniem realizacji wszelkich aktów prawnych związanych z wyborami oraz interpretacja w tych kwestiach wewnętrznych przepisów TVP, należy reprezentowanie TVP w kontaktach z Państwową Komisją Wyborczą i komitetami wyborczymi – wyjaśnia Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.
Medialna kariera Sławomira Zielińskiego opisana została na łamach książki Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza pt. „Resortowe Dzieci. Media”. Poniżej publikujemy fragment książki:
„Z „Teleexpressem” związany był też Sławomir Zieliński, który prowadził również „Panoramę” w TVP 2. W 1991 roku Sławomir Zieliński był dyrektorem-redaktorem naczelnym Dyrekcji Programów Informacyjnych TVP. Za prezesury Roberta Kwiatkowskiego, w latach 1998–2004, jako dyrektor TVP 1 kierował zespołami „Wiadomości”, „Teleexpressu” i „Panoramy”. W kwietniu 2013 roku został dyrektorem biura koordynacji programowej TVP. Zieliński był też twórcą kontrowersyjnego programu dla młodzieży „Rower Błażeja”. Departament programowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na wniosek Jarosława Sellina przeprowadził monitoring „Roweru Błażeja” z powodu treści obyczajowych zawartych w programie.
W stanie wojennym Zieliński prowadził wieczorne wydania „Dziennika Telewizyjnego”. Ma stopień oficerski Żandarmerii Wojskowej, jest członkiem Komitetu Honorowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych w 2013 roku.”
Autorzy „Resortowych Dzieci” przypominają również fragment artykułu „Według politycznego klucza. Zmiany personalne w TVP” opublikowanego na łamach „Rzeczpospolitej” 11 października 1996 roku:
„Interesy SLD reprezentuje Sławomir Zieliński, który za prezesury Ryszarda Miazka został szefem «Panoramy». Zieliński był zaangażowany w kampanię prezydencką Aleksandra Kwaśniewskiego i z jego upoważnienia podczas telewizyjnych debat zadawał pytania Lechowi Wałęsie. Sekundował mu wtedy Andrzej Kwiatkowski, zastępca redaktora naczelnego «Przeglądu Tygodniowego»”.
za:niezalezna.pl/54222-kampania-wyborcza-w-tvp-pod-fachowym-nadzorem-od-stanu-wojennego-do