Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Uwolnić Mary WagnerPonad 10 tys. podpisów z petycją o uwolnienie Mary Wagner trafiło wczoraj do kanadyjskiej ambasady w Warszawie


– Przedstawiciel ambasady przyjął nasz list otwarty i powiedział, że powędruje on do Ottawy – mówi Michał Baran z Fundacji „Jeden z nas”. List, pod którym w ciągu minionego weekendu podpisało się ponad 10 tys. internautów, skierowany jest do premiera Kanady Stephena Harpera.

Autorzy petycji piszą, że wiele osób w Polsce jest głęboko poruszonych losem więźnia sumienia, pozbawionego wolności za przekonanie, że dziecko w łonie matki ma prawo urodzić się i żyć. „Jej jedyna wina to rozmowy i modlitwa w tej intencji. Z tego właśnie powodu już ponad rok przebywa w więzieniu dla kobiet w Milton. 13 i 14 maja w sądzie (Ontario Court of Justice) odbędzie się jej kolejna rozprawa” – czytamy w liście.

– Przypominamy, że Powszechna Deklaracja Praw Człowieka gwarantuje w art. 19 wolność swoich przekonań i ich wyrażania. A Mary, rozmawiając z kobietami na temat aborcji, wyrażała swój pogląd. Pytała je, czy nie chciałyby zmienić zdania, bo dziecko nienarodzone jest człowiekiem. Tymczasem sąd kanadyjski stwierdził, że w ten sposób narażała je na dodatkowy stres, i za to ją uwięził – podkreśla zaangażowany w akcję Karol Wyszyński.

Zanim do ambasady trafiły pudła z wydrukowanymi podpisami internautów, przed budynkiem odbyła się krótka pikieta. Jej uczestnicy trzymali w rękach kartki z napisem „Release Mary Wagner! Uwolnić Mary Wagner!”.

Protest rozpoczął się o godz. 12.00 od wspólnej modlitwy „Regina Caeli” w intencji więzionej Wagner.

– Domagamy się od premiera Kanady uwolnienia Mary Wagner i podjęcia wszelkich możliwych kroków, aby podobnego typu działania nie miały więcej miejsca – mówił Michał Baran.

Marek Jurek, jeden z sygnatariuszy listu, stwierdził, że jeżeli się przyjmie jako zasadę prawa prawo zabicia dziecka, to jego obrona staje się przestępstwem. – To jest bardzo groźne dla Polski, dlatego że w każdym kraju może dochodzić do takich przypadków, jeżeli źródłem prawa będzie aborcjonistyczna dyskryminacja. Oczywiście jest to łamanie praw człowieka. Nie możemy się przyglądać takim prześladowaniom i musimy być solidarni z ludźmi, którzy bronią życia – przekonywał. – Wiemy, że nasze polskie reakcje nie są jedyne, nie są też najważniejsze, że istotniejsze znaczenie mogą mieć reakcje bezpośrednio w Kanadzie bądź Stanach Zjednoczonych. Nie możemy być jednak obojętni na tę sytuację – dodał Michał Baran.

Pod petycją wciąż można zbierać podpisy. Trafią do premiera Kanady drogą e-mailową. Wśród osób, które poparły akcję, są m.in.: ks. Tomasz Kancelarczyk z Bractwa Małych Stópek, dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, i dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Mary Wagner, 38-letnia katoliczka z Kanady, od wielu lat zaangażowana jest w obronę życia dzieci w prenatalnej fazie życia.

Po pikiecie przed jednym z centrów antyaborcyjnych została aresztowana i od sierpnia 2012 r. przebywa w więzieniu.

Wagner zapowiada, że po wyjściu na wolność w dalszym ciągu będzie angażować się w kampanie pro-life.


Piotr Czartoryski-Sziler

za:www.naszdziennik.pl/wp/77064,uwolnic-mary-wagner.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.