Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Muzułmanie brutalnie pobili katolików w czasie modlitwy różańcowej

Agresywni muzułmanie brutalnie pobili grupę katolików, którzy zebrali się razem, by modlić się na różańcu. Obrzucili miejsce ich zgromadzenia kamieniami, a samych chrześcijan pobili metalowymi prętami.

Do ataku doszło w mieście Banteng w Indonezji. Grupa agresywnych muzułmanów napadła na prywatny dom, w którym zebrali się katolicy z parafii Świętej Rodziny. Modlili się wspólnie na różańcu. Muzułmanie najpierw obrzucili budynek kamieniami, a następnie zaatakowali modlących się katolików.

Bili ich metalowymi prętami. W chwili rozpoczęcia ataku nie było w domu jego gospodarza, dyrektora wydawnictwa Galang Press, Juliusa Felicianusa. Wrócił do domu w towarzystwie dziennikarza; muzułmanie jeszcze tam byli i zaatakowali także nowoprzybyłych. Felicianus został ciężko ranny w głowę.

Jak zapowiedział metropolita Semarang, abp Johannes Pujasumarta, przyczyny ataku zbada nie tylko policja, ale także lokalna wspólnota Kościoła katolickiego. Przekaże ona rezultaty swojego śledztwa odpowiednim służbom.

W Indonezji muzułmanie stanowią zdecydowaną większość społeczeństwa. W ostatnich czasach narasta w tym kraju ekstremistyczny fundamentalizm. Ogarnięci tą ideologią muzułmanie zwracają się przeciwko mniejszościom religijnym, w tym obecnym w Indonezji katolikom.

za:www.fronda.pl/a/muzulmanie-brutalnie-pobili-katolikow-w-czasie-modlitwy-rozancowej,38049.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.