Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Mary Wagner na wolności.

Toronto: Mary Wagner działaczka ruchu pro-life w Kanadzie, która od 23 miesięcy przebywała w areszcie śledczym w Milton, została w czwartek 12 czerwca zwolniona po tym jak sędzia wydał wyrok w jej sprawie - orzekając dwu letni okres próbny (probation) oraz zakaz zbliżania się do klinik aborcyjnych na odległość mniejszą niż 100 m. Pobyt w areszcie został zaliczony na poczet zasądzonej kary  9 miesięcy więzienia. Mary Wagner była oskarżona o naruszanie "stref ochronnych" wokół klinik aborcyjnych w Toronto, gdzie dokonuje się aborcji na żądanie. Modliła się tam i rozdawała ciężarnym białe róże.

Mary Wagner wyszła z sali sądowej uradowana i dziękowała obecnym, w tym licznej grupie Polaków mieszkających w Kanadzie, za wsparcie i pomoc. Zofia Milczarczyk z London powiedziała "Gońcowi", że gratulując i dziękując dała Mary Wagner obrazek ze św. Janem Pawłem II.

Orzekając wyrok sędzia Fergus O'Donnell wyraził uznanie dla postawy skazanej i wierności wyznawanym wartościom, jednak uznał, że musi ją ukarać za złamanie prawa. Wcześniej sędzia nie zgodził się na powołanie przez obronę świadków, którzy zeznawaliby na temat człowieczeństwa dziecka nienarodzonego. Obrońca mecenas Charles Lugosi dowodził, że Mary Wagner działała w stanie wyższej konieczności broniąc bezbronnych ludzi przed śmiercią. Sąd odrzucił taką argumentację Prokurator Tracey Vogel uznała, że sprawa z prawnego punktu widzenia jest prosta i wielokrotnie rozstrzygnięta precedensowymi decyzjami Sądu Najwyższego.

Mecenas Lugosi wskazywał, że w sprawie Mary Wagner chodzi o jedną z fundamentalnych rzeczy, - czy państwo ma prawo definiować arbitralnie kogo uznajemy za człoweika, a kogo nie. Sprawa odbiła się szeorkim echem poza Kanadą w tym w Polsce; niedawmo ekipa filmowa dokumentalisty Grzegorza Brauna zbierała materiały do filmu na temat Mary.

Po zwolnieniu Mary Wagner chce odpocząć i pojechać do swej licznej rodziny w Kolumbii Brytyjskiej. Mecenas Lugosi nie wyklucza apelacji.

Źródło: http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/wiadomosci-kanadyjskie/mary-wagner-na-wolno%C5%9Bci.html

ZOBACZ też: Grzegorz Braun kręci film o jednym z najważniejszych procesów naszej epoki

--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Copyright © 2017. All Rights Reserved.