Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zamykają usta historykowi IPN. Ujawniał agentów wśród lokalnych notabli

Paweł Piotr Warot ceniony historyk olsztyńskiej Delegatury IPN został zwolniony z pracy - podał "Express Olsztyn". W swoich publikacjach często demaskował  agenturalną przeszłość wielu miejscowych prominentów. Warot powody swojego zwolnienia uważa za bezpodstawne.

Paweł Piotr Warot zdobył duże uznanie przede wszystkim artykułami publikowanymi na łamach Debaty i Expressu Olsztyn, w których ukazywał mechanizmy działania olsztyńskiej bezpieki. Demaskował w nich też agenturalną przeszłość m.in. Cypriana Rogowskiego, dziekana Wydziału Teologii UWM, Andrzeja Hopfera, rektora ART oraz Zoi Jaroszewicz-Pieresławcew, dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UWM.

Wedle wiedzy "Expressu Olsztyn" naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie, Grzegorz Jasiński, nigdy nie krył negatywnego stosunku do Pawła Warota. Winił go za przyczynienie się do zwolnienia Norberta Kasparka ze stanowiska naczelnika Delegatury IPN. Co ciekawe i bulwersujące - Kasparek to ...szwagier Grzegorza Jasińskiego - informuje olsztyńska gazeta.

Jak pisze dziennik, olsztyńskie środowiska patriotyczne uważają, iż zwolnienie Pawła Warota jest próbą zamknięcia ust, zakazania wypowiadania się na temat peerelowskiej, agenturalnej przeszłości wielu ciągle obecnych w naszym życiu publicznym notabli. Zapowiadają w związku z tym różne formy protestu.

za:niezalezna.pl/57020-zamykaja-usta-historykowi-ipn-ujawnial-agentow-wsrod-lokalnych-notabli

Copyright © 2017. All Rights Reserved.